КНР цензурить інтернет

admin Новини інтернету

КНР  цензурить інтернетПартійні керівники стурбовані поширенням «фальшивої і шкідливої ​​інформації» серед 485 млн китайських користувачів інтернету.Комуністична партія Китаю продовжує висловлювати своє незадоволення інтернет-компаніями. Глава парторганізації Пекіна товариш Лю Ци під час візиту до штаб-квартиру Sina Corp. прорік: «Посилити управління і твердо припинити поширення фальшивої і шкідливої ​​інформації».

Ця вказівка ​​стосується всіх китайських інтернет-компаній, які повинні «чинити опір фальшивій та негативній інформації». Товариша Ци уважно слухали керівник Sina Чарльз Чао і екс-глава Google China (а нині інвестор) Кай-Фу Лі. Однак те, як конкретно слід займатися посиленням і припиненням, партійний лідер не пояснив; загрози КПК на адресу веб-бізнесу традиційно туманні.

Крім того, товаришу Ци навідався в офіс Youku.com Inc., Що володіє відеохостингом, та поспілкувався з керівником компанії Віктором Ку, повідомляє газета Beijing Daily.

Sina (акції якої партія «опустила» минулого тижня, покритикувавши колег з Baidu) володіє сервісом мікроблогів Sina Weibo - аналогом Twitter з 140 млн користувачів (у травні 2011-го). У березні цілодобовим припиненням розповсюдження шкідливої ​​і фальшивої інформації в Sina Weibo займалися більше 100 співробітників. Тепер, мабуть, це число збільшиться; прес-секретар Sina на уточнюючі дзвінки журналістів не відповідала.

Оперативно послухавши критику, висловлену товаришем Лю Ци, керівництво Пекінської асоціації інтернет-медіа видало звернення до 104 компаній-учасникыв. У ньому, зокрема, йдеться: «Пропагандистська робота з народом повинна бути спрямована в правильне русло. Онлайн-новини повинні бути правдивими і не поширювати чутки або вульгарний контент».

Приблизно в цей же час торговий сайт Taobao попросив продавців припинити реалізовувати через нього ПЗ, що дозволяє обходити урядові інтернет-фільтри. Представник групи Alibaba, якій належить Taobao, попереджувально повідомив, що компанія діяла з власної волі, а не за намовою партійних органів.