Youtube і Google відкривають онлайн-магазини

admin Новини інтернету

Youtube і Google відкривають онлайн-магазиниВідеохостинг Youtube анонсував запуск інтернет-магазину з продажу музичних товарів, квитків і атрибутики, повідомляє Tech Crunch.

Сервіс Merch Store дозволить партнерам Youtube продавати квитки на концерти, завантаження, товари для шанувальників. Для успішної реалізації проекту Youtube вже встановив партнерські відносини з цілою низкою компаній. Так, Topspin допоможе новому магазину в організації продажів музичних товарів, Songkick - реалізації квитків на концерти, а iTunes і Amazon - у продажі музики.

Youtube заявляє, що Merch Store почне працювати з артистами вже в найближчі тижні. Фінансова специфіка проекту не розкривається, проте, по завіреннях компанії, музиканти отримають однаковий дохід, незалежно від того, будуть вони співпрацювати безпосередньо з Merch Store або з компаніями-партнерами.

Нагадаємо, що Youtube є найбільшим хостингом для розміщення відеофайлів. В місяць сайт відвідують 800 мільйонів людей. Щодня відбувається 3 мільярда переглядів відео.

Таким чином, тепер Youtube стане місцем, де можна не тільки подивитися кліп улюбленого артиста, але й придбати квиток на його найближчий виступ, товари з фанатської символікою, скачати альбом.

Між тим, минулого тижня з'явилися чутки, що сам Google планує магазин з продажу mp3.

П'ять місяців тому компанія вже запустила музичний потоковий сервіс з дуже обмеженими можливостями. Зараз Google веде переговори з найбільшими лейблами, щоб розширити його, а також створити магазин цифрових звукозаписів, здатний конкурувати з Amazon і Apple.

Відкриття, імовірно, відбудеться в найближчі кілька тижнів. Інтернет-магазин, ймовірно, буде пов'язаний з уже існуючим сервісом Music Beta, який дозволяє користувачам завантажувати музику на сервер для подальшого прослуховування з мобільних пристроїв.

Google сподівається анонсувати свій магазин раніше кінця жовтня, коли Apple запустить програму iTunes Match, розроблену для зберігання музичних колекцій. Поки неясно, чи встигне Google в такі стислі терміни укласти необхідні договори з лейблами.