Невідомі спамери спровокували крупну міграцію в Індії

admin Новини інтернету

Невідомі спамери спровокували крупну міграцію в Індії«Мадам, не виходьте з дому. Велика проблема. Людей з вашої касти б'ють. Сім жінок вже загинули в Йелаханке [передмісті Бангалора]».

Такі текстові повідомлення отримали вихідці з північного сходу Індії, що працюють на півдні і заході країни. Результатом став масовий відхід ассамців з Мумбаї, Ченнаї і інших міст. З одного тільки Бангалора втекли тисячі чоловік, що породило порівняння з масовою міграцією за часів здобуття незалежності в 1947 році.

Повсюдне поширення мобільних телефонів в Індії ставить чутки на добре комп'ютеризований потік. «В Індії дуже давня історія відносин між заворушеннями і чутками, яка передувала появі електронних засобів масової інформації, - зазначає Лоуренс Лян з Альтернативного правового форуму. - Електроніка тільки додала чутками швидкості».

Повідомлення почали надходити 15 серпня. Вони попереджали про напади з боку мусульман - нібито в помсту за недавнє насильство в Ассамі щодо мусульманських переселенців з Бангладеш. Мусульманські лідери заперечували, що їх громада готує небудь, про що в Facebook писав, наприклад, Вальтер Фернандес з Північно-Східного центру соціальних досліджень.

Індійський уряд відповів на «міграційний спам» тимчасовою забороною на довгі текстові повідомлення і закриттям близько 250 веб-сайтів, які, на думку влади, спонукали людей до втечі. «Я побоююся, що це стане основою зовсім вже нерозумної цензури», - говорить пан Лян.

Для спростування чуток були задіяні електронні рекламні щити в Бангалорі. Джерело спаму поки не виявлено.