Новий сервіс Google приховає особисті дані від пошукачів

admin Новини інтернету

Новий сервіс Google приховає особисті дані від пошукачівКомпанія Google запустить для жителів країн Європи новий сервіс, який дозволить за запитом видаляти з результатів пошуку веб-сторінки, що стосуються особистого життя користувачів.

Корпорації довелося піти на такий крок через рішення Європейського суду. Інстанція постановила, що посилання на застарілі або неактуальні особисті дані за запитом повинні віддалятися з серверів.

В інтерв'ю Financial Times виконавчий директор Google Ларрі Пейдж заявив, що компанія виконає рішення вищої судової інстанції Євросоюзу, але попередив, що це може нашкодити інновацій і зіграє на руку авторитарним режимам.

Пейдж зізнався, що шкодує, що не брав участі в європейській дискусії про захист персональних даних, і пообіцяв, що його компанія тепер спробує бути більш орієнтованою на Європу.

Напередодні стало відомо, що німецькі законодавці розглядають питання про створення так званих кіберсудов, які вирішуватимуть суперечки між користувачами і пошуковими системами.

У міністерстві вважають, що прийняття рішень з таких конфліктів не слід ставити в залежність від алгоритму Google - автоматизованого процесу видалення даних. На думку німецького МВС, це може створити ситуацію, коли політики і знаменитості унеможливлять виявлення контенту, який вони вважають неприйнятним, навіть якщо ця інформація була опублікована в суспільних інтересах.

Після рішення Європейського суду, прийнятого 16 травня, Google пообіцяв розробити механізм для видалення даних з результатів пошукової видачі протягом найближчих тижнів.

У корпорації пояснили, що виконання вимог суду ЄС є складним процесом і вимагає ретельного вивчення, в тому числі через велику кількість мов, для яких може знадобитися новий механізм. У той же час в Google висловили розчарування вердиктом, що узаконив право бути забутим.