Підраховані боти в мікроблогах компаній в Twitter

admin Новини інтернету

До 46% передплатників активних Twitter-акаунтів компаній виявилися роботами, про це йдеться в дослідженні професора корпоративних комунікацій і цифрових мов Марко Камісані Калсоларі (Marco Camisani Calzolari).Майже половина підписчиків мікроблогів компаній в Twitter виявилися ботами.

До 46% підписчиків активних Twitter-акаунтів компаній виявилися роботами, про це йдеться в дослідженні професора корпоративних комунікацій і цифрових мов Марко Камісані Калсоларі (Marco Camisani Calzolari).

Вчений проаналізував підписчиків Twitter-акаунтів 39 міжнародних та італійських компаній, у тому числі @ DellOutlet (Dell), @ BlackBerry (RIM) і @ CocaCola (Coca-Cola) з метою відокремити реальних користувачів від ботів з їхньої поведінки на сервісі мікроблогів. Всього в аналізі брали участь по 10 тис. передплатників кожного корпоративного мікроблога, повідомляє Reuters.

Передбачалося, що якщо користувач заходить в Twitter через різні клієнти, його профіль містить ім'я, зображення або адресу, а в повідомленнях використовує знаки пунктуації, то він, швидше за все, є людиною.

«Число абонентів більше не є реальним показником популярності Twitter-акаунтів», - уклав професор. Калсоларі, однак, зазначив, що звинувачувати в накрутці передплатників найчастіше потрібно не самі компанії, а рекламні агентства, до яких бренди звертаються для розкрутки в соціальних медіа. Створення фальшивих твіттер-акаунтів для агентств - легкий спосіб підтвердити ефективність своєї роботи в очах замовника.