Розробники схрестили Facebook і Google в одному плагіні

admin Новини інтернету

Розробники схрестили Facebook і Google в одному плагініМинулого тижня Google представила соціальну кнопку «+1», яку тут же прозвали конкурентом Facebook Like. Схвалення за допомогою нової кнопки відбувається у видачі Google. Слідом за «+1» незалежні розробники випустили плагін «Google + Like», що об'єднує «лайки» від Facebook і пошукові результати від Google.

Кнопка «+1» поки запущена в тестовому режимі і доступна тільки тим користувачам, хто погодиться на експеримент і здійснює пошук через «доткомівського» версію сайту Google. Раніше подібним чином пошуковик пропонував блокувати недобросовісні сайти.Надалі компанія планує просувати «+1» вже на сайти і безпосередньо почне конкурувати з Facebook, і треба відзначити їм доведеться нелегко - за даними Mashable на осінь 2010 року, близько 2 млн сайтів по всьому світу обзавелися кнопкою Like («Мені подобається») . Поки пошуковик лише розмірковує про освоєння нових горизонтів, спритна кнопка Like вже перейшла на територію Google за допомогою плагіна «Google + Like».

Не минуло і дня після оголошення про новинку «+1», як компанія Crossrider представила плагін, який додає до результатів Google кнопку «Мені подобається». Він доступний для браузерів Google Chrome, Internet Explorer і Firefox.

Творець розширення Кобі Меначемі (Koby Menachemi) розповів блогу Techrunch, що вони з колегою вирішили написати плагін відразу ж, як дізналися про новий функціонал Google: «Ми не могли зрозуміти, чому не поєднати ці дві речі разом (пошукову видачу Google і «лайки» Facebook) ». На створення крос-браузерного розширення пішло якихось чотири години. На наш погляд, розробникам варто було витратити трохи більше часу і відшліфувати плагін, що не завжди коректно відображає кнопки.Незважаючи на дрібні недоробки, Google + Like досить справно показує в «гугловському» пошуку, скільки людина «лайкнула» той самий контент, що і ви. І неважливо, яким способом вони його відзначили (Google + Like або просто Like в самій Facebook або на сайті новин).За допомогою цієї кнопки можна «лайкать» сторінки безпосередньо в пошуку, інформація про це з'явиться на стінці в Facebook (у випадку з Google «+1» з'являється у профілях користувачів). Якщо хтось з ваших друзів уже відзначив цей контент, то праворуч від результату пошуку з'явиться його аватар. Клік по ньому здійснить перехід на його особисту сторінку в Facebook.

З одного боку, Google варто було б захвилюватися появи «Google + Like», а з іншого - навіщо? Якщо навіть кілька сотень просунутих користувачів встановлять розширення, то на цьому все і закінчиться. Але от якщо менеджери Facebook візьмуть його на замітку, то турбуватися буде пізно.