Що робити з обліковими записами небіжчиків?

admin Новини інтернету

Що робити з обліковими записами небіжчиків?Джон Уїтмен, сенатор американського штату Небраска, запропонував законопроект, який присвячений вельми актуальному питанні: що робити з цифровими активами померлої людини - з інформацією, що зберігається в соціальних мережах або «хмарах»?

Відповідно до документа, виконавець заповіту автоматично отримує доступ до облікових записів покійного, після чого може вирішити, закрити їх або перетворити на онлайн-меморіал. Єдиний штат США, в якому діє подібний закон, - Оклахома, зробив це ще в 2010 році.

У більшості соціальних мереж на цей рахунок є спеціальні правила, але у кожного ресурсу - свої. Наприклад, «Фейсбук» дозволяє членам сім'ї перетворювати сторінки мертвих користувачів в свого роду закриті меморіали. Друзі та родичі можуть залишати послання на «стіні» покійного. «Твіттер» ж просто видаляє обліковий запис після отримання свідоцтва про смерть. Обидва сервісу не розкривають логіна і пароля.

Для доступу до облікового запису Gmail потрібно, щоб найближчі родичі не тільки показали свідоцтво про смерть, але і спілкувалися в електронному листуванні з покійним (за життя, зрозуміло).

Іноді такі складності стають серйозною перешкодою, родичі не займаються сторінками покійних, і в результаті «Фейсбук» час від часу нав'язує покійного комусь в друзі.

Ще складніше йдуть справи з іншими цифровими активами. Якщо залишок грошових коштів на рахунку PayPal виконавець заповіту може перевести в готівку, а потім передати кому слід, то музичні файли та колекції фільмів, накопичені на облікового запису iTunes, виявляються замороженими. Все, що сьогодні можна зробити, це згадати їх у своєму заповіті.

До речі, можна скласти спеціальний цифровий заповіт. Цілий ряд фірм пропонує послуги по виконанню останньої цифрової волі. Або за $ 29,99 в рік вони будуть доглядати за сторінкою в соціальній мережі, або передадуть дані вказаній в заповіті людині.

Поки законопроект пана Вітмена просувається повільно. Минулого тижня його обговорення було відкладено, бо законодавці вирішили, що необхідно вислухати думку соціальних мереж і вирішити безліч попутних питань з конфіденційністю. Наприклад, чи має право виконавець заповіту переглядати всі матеріали покійного?