Туреччина закрила доступ і до YouTube

admin Новини інтернету

Туреччина закрила доступ і до YouTubeГенпрокуратура проводить розслідування за фактом публікації на відеохостингу аудіозаписів із зустрічі міністра закордонних справ і високопоставлених представників силових структур Туреччини.

Телекомунікаційний регулятор Туреччини заблокував доступ до YouTube через кілька годин після того, як там з'явився запис засекреченої наради в МЗС про ситуацію в Сирії. Міністр, начальник нацрозвідки та представники генштабу обговорювали інцидент зі збитим турецькими ВПС сирійським винищувачем і ситуацію з розташованою в Сирії усипальниця Сулеймана Шаха, яку охороняють турецькі військові. Турецька влада визнали витік атакою на нацбезпеку Туреччині, і прокуратура ініціювала слідство за обвинуваченням у незаконній і шпигунської діяльності, пише BBC News.

Злочинні мережі, які це зробили (виклали в мережу матеріали), є ворогами нашої держави і нашої нації - свідчить заява МЗС.

За даними деяких турецьких ЗМІ, учасники засідання нібито обговорювали можливість провокування великого конфлікту з боку Сирії, з тим, щоб Туреччина могла здійснити військове вторгнення на її територію.

На даний момент прямий доступ до YouTube вже закритий більшістю турецьких провайдерів.

Представник ОБСЄ зі свободи слова Дунья Міятович вважає, що блокування YouTube і Twitter є порушенням зобов'язань Туреччини як члена Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Міятович закликала владу Туреччини негайно відновити доступ до YouTube, а також до Twitter після рішення суду від 26 березня 2014 року, за яким анулюються заборона сайту.

Зараз у Туреччині введена тимчасова заборона на публікацію в ЗМІ будь-яких даних, що стосуються витоку інформації про секретну нараду членів уряду і силових структур щодо Сирії. Відповідне розпорядження для Вищої ради по радіо і телебаченню ( RTUK) підписав віце-прем'єр Бюлент Аринч, який курирує ЗМІ від імені уряду. Таким чином, турецькі теле і радіостанції не можуть обговорювати як подробиці скандалу з витоком записів, так і їх зміст.

На даний момент з великих міжнародних соціальних сервісів в Туреччині відкритим залишається тільки Facebook.

Туреччина заблокувала доступ до сервісу мікроблогів Twitter 20 березня. Однак 26 березня адміністративний суд Анкари призупинив це розпорядження. При спробі зайти на twitter турецькі користувачі інтернету потрапляли на сайт національного регулятора у сфері телекомунікацій. Регулятор посилається на три судові та рішення і одну постанову прокуратури, які законодавчо дозволяють заблокувати Twitter.

Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган раніше закликав знищити Twitter. Свою заяву він зробив після того, як блогери опублікували документи, які підтверджують корупційні дії з боку прем'єр-міністра.