Twitter б'ється за домен twiter.com

admin Новини інтернету

Twitter б'ється за домен twiter.comКомпанія Twitter офіційно звинуватила в кіберсквотингу власників доменного імені twiter.com через сім років з моменту його реєстрації, повідомляє The Register. Що більш істотно, домен з однією літерою "t" був зареєстрований навіть раніше, ніж з'явився сервіс Twitter.com.

Інша справа, що використовується схожий домен явно на шкоду популярному сервісу. У даний момент при спробі зайти на twiter.com відбувається редірект на оформлену "під Фейсбук" сторінку, на якій нібито розігруються цінні призи у вигляді iPad'ів і MacBook'ів. Зрозуміло, для участі в розіграші необхідно ввести код підтвердження, відправивши на короткий номер SMS вартістю близько $ 5.

З метою отримання контролю над доменом, що використовується настільки негідним чином, Twitter подав скаргу до Світової організації інтелектуальної власності (WIPO), апелюючи до UDRP, анти-кіберсквоттерской політиці, створеної ICANN. Офіційна подача подібної скарги коштує близько $ 1500, що в будь-якому випадку значно дешевше "повноцінною" судової тяганини.

Щоб домогтися успіху, юристам компанії доведеться довести, що домен twiter.com використовується недобросовісно. Це може викликати певні складнощі, особливо якщо врахувати той факт, що домен був зареєстрований в 2004, на два роки раніше запуску Twitter. Зазвичай UDRP не визнає недобросовісним використання доменів, зареєстрованих ще до появи товарного знака, але в даному конкретному випадку запису Whois показують, що twiter.com неодноразово змінював власника, в останній раз в квітні 2011 року. У подібній ситуації WIPO рекомендує своїм суддям прирівняти зміну власника до нової реєстрації, що, можливо, пояснює п'ятирічне очікування Twitter перед пред'явленням будь-яких претензій.