Twitter ввів блокування контента по країнам

admin Новини інтернету

Twitter ввів блокування контента по країнам26 січня керівництво сайту оголосило, що тепер у них є можливість блокувати повідомлення, що суперечать засадам певної країни. Такі записи будуть закриті тільки для її жителів, у той час як решті світу вони будуть видні.

Компанія і раніше видаляла такі повідомлення, однак тепер розробники знайшли спосіб робити це вибірково, а не глобально, як раніше, повідомляється в корпоративному блозі Twitter.

До сьогоднішнього дня Twitter не застосовував цю можливість на практиці. Компанія обіцяє, що всі користувачі будуть поінформовані про причини видалення повідомлення. Для пошуку в Twitter мікроблогерам інших країн воно як і раніше буде доступно.

«Оскільки ми продовжуємо розвиватися по всьому світу, то ми входимо і в ті країни, з якими у нас не збігаються поняття про свободу самовираження. Іноді відмінності настільки серйозні, що ми не можемо там працювати. В інших вони схожі з нашими, але під впливом історичних і культурних чинників у них обмежується певний тип контенту ... », - пояснює свою позицію керівництво Twitter. Як приклад другого типу країн наводяться Німеччина і Франція, в яких заборонена пропаганда нацизму.

«В офіційному повідомленні компанії сказано, що запровадження таких обмежень покликане запобігти порушенню законів тієї країни, для якої будуть недоступні ті чи інші повідомлення, але, на наш погляд, це спроба зберегти лояльне ставлення влади на різних регіональних ринках, де доступний Twitter, і убезпечити себе від звинувачень в тому, що соцмережі закривають очі на порушення місцевих законів. Ми сподіваємося, що це не стане глобальним трендом для соціальних мереж, так як захід не тільки суперечливий з точки зору етики, але й неефективний. Люди можуть скористатися, наприклад, проксі-серверами і зробити так, що система буде їх сприймати як громадян іншої країни, де діють більш м'які закони. Таким чином, поширенню інформації це перешкоджати ніяк не буде», - поділилася думкою Ангеліна Привід, директор департаменту маркетингу групи компаній Hosting Community.

«Ми були свідками подібної псевдоцензури, коли Google в Китаї спочатку блокував в Китаї ряд пошукових запитів, а потім все-таки зрозумів, що неможливо в глобальному світі робити виборчий, суверенний Інтернет, саме тому Google прийняв рішення, що простіше закрити бізнес в Китаї, чим подібним займатися. Зараз, як я розумію, Google в Китай повертається. Я не дуже вірю в подібну систему з однієї простої причини, все-таки, коли ми намагаємося «машинно» зробити подібну «квазіцензуру», ми повинні розуміти, що машина не завжди коректно може розуміти, що ж насправді мали на увазі люди. І я не дуже уявляю, як в деяких випадках машина може ефективно розуміти тональність публікації. Особливо враховуючи, що професійні революціонери, якщо так можна виразитися, люди досить винахідливі і завжди знайдуть, як езоповою мовою передати іншій «меседж» товаришам по зброї. Тому, чесно кажучи, я в подібну систему не вірю, і мені здається, що це просто чергові розмови про можливе блокування соціальних мереж або Інтернету для боротьби з тероризмом, екстремізмом», - вважає Денис Терехов, генеральний директор агентства «Соціальні мережі ».