Вчені розробили програму автоматичної фільтрації протиправних висловлювань в інтернеті

admin Новини інтернету

Вчені розробили програму автоматичної фільтрації протиправних висловлювань в інтернетіПрограма може використовуватися власниками web-ресурсів для автоматичної фільтрації незаконних висловлювань на web-сторінках в інтернеті.

Як повідомляється, вчені розробили програму, яка буде блокувати висловлювання в інтернеті, що несуть екстремістський або образливий характер. Ця програма містить понад 200 тисяч слів, які будуть використовуватись як сигнатури погроз в антивірусах.

У адміністрації web-ресурсів, що використовують дану програму, буде вибір: повністю заблокувати публікацію протиправних висловлювань на своїй сторінці, чи тільки помітити їх. Розробники відзначили, що програма також буде корисною власникам облікових записів в соціальних мережах, так як вона зможе запобігати публікацію заборонених висловів на персональній сторінці.

«Крім слів ми будемо брати й інший рівень - рівень морфології та синтаксису. Це може бути якийсь заклик. Наприклад: «Всі збираємося і йдемо бити таку-національну групу». Саме по собі назва цієї національної групи закон не порушує, але в конструкції призову, та ще й з дієсловом «бити» програма буде його блокувати», - розповіла одна з основних розробників рішення Євгенія Мехоніна.

За даними, Мехоніна зацікавилася «забороненими» словами в інтернеті ще на третьому курсі, внаслідок чого усі курсові роботи писала по судовій лінгвістиці та екстремізму в мові, а зараз вона готує кандидатську дисертацію по ворожості.

«Певна цензура у веб-просторі все одно потрібна, головне - щоб це була цензура не проти будь-якої критики, а цензура, яка забороняє порушення законодавства. Я вважаю, що вона повинна обмежувати тільки протиправні висловлювання », - заявила дослідник.