Веб-аналітика Google тепер аналізує соцмережі

admin Новини інтернету

Веб-аналітика Google тепер аналізує соцмережіGoogle стає все більш соціальним, і сервіси веб-аналітики не є винятком. Google Analytics і Google Webmaster Tools отримали нові інструменти для відстеження впливу твітів, «лайкою» і кнопки «+1» на трафік аналізованого сайту.

У Google Webmaster Tools тепер є розділ «+1 Metrics», який оцінює вплив використання кнопки «+1» на CTR сайту. Інструмент відстежує кількість натискань «+1» на конкретній сторінці і порівнює CTR цієї сторінки без і з анотаціями користувачів. Також за допомогою Google Webmaster Tools можна аналізувати географічні та демографічні дані про користувачів, яким сподобалася сторінка.

Ще більш корисним є новий інструмент аналітики Social Plugin Tracking в Google Analytics. Він порівнює ефективність різних соціальних мереж як джерела трафіку. За допомогою соціального плагіна можна відстежувати кількість лайкою, твітів та інших соціальних дій.В результаті веб-майстер отримує три типи доповіді: про соціальну залученість (Social Engagement), соціальні дії (Social Actions) і соціальні сторінки (Social Pages). Social Engagement відстежує зміни в поведінці відвідувачів, що приходять з соціальних мереж (час на сайті, переглядів сторінок, показник відмов і т.д.). Social Actions відстежує кількість соціальних дій, які користувачі проводять на сайті, а Social Pages складає список найбільш популярного в соціальних мережах змісту сайту.

Ці інструменти дають власникам сайтів набагато більш повну картину якості трафіку з соціальних мереж та його впливу на загальну відвідуваність.