Великобританія відключить гопників від соцмереж

admin Новини інтернету

Великобританія відключить гопників від соцмережПісля відомих подій влада Великобританії розглядає можливість відключення "Фейсбук", "Твіттера" та інших шкідливих ресурсів. На додаток до бану соцмереж, розглядається і можливість перекрити доступ британцям до сервісу обміну повідомленнями BlackBerry.

Примітно, що до недавнього часу ресурси подібного роду блокувалися лише в "тоталітарних" країнах типу Лівії, Єгипту і т.п. Західна преса в подібних випадках всіляко підтримувала соціальні мережі - це "зброя демократії", яка в будь-який момент могла розвернутися в іншу сторону.

З недавньої заяви британського прем'єр-міністра Девіда Кемерона випливає, що уряд вже звернувся до поліції з пропозицією надати охоронцям закону право при необхідності відключати соціальні мережі або інші комунікаційні інструменти.

"В даний час ми працюємо з поліцією, спецслужбами і представниками індустрії на предмет з'ясування, чи буде правильним рішенням блокування можливості спілкування через веб-сайти і сервіси, в тих випадках, коли відомо, що такі сайти і сервіси використовуються для планування актів насильства, заворушень і злочинів ", - зокрема, заявив прем'єр.

Втім, поки залишається неясним, на підставі чого буде виноситися рішення про те, чи використовуються ті чи інші ресурси при організації заворушень чи ні. Наприклад, незрозуміло, чи достатньо буде "ретвітнуть" чиєсь повідомлення або поділитися фотографією заворушень, щоб влада визнала це підбурюванням.

У найближчі тижні британський уряд планує вийти на контакт з адміністрацією соціальних мереж - очевидно, владу, в першу чергу, цікавить можливістю видалення окремих постів і блокування окремих акаунтів в соціальних сервісах.