Вікіпедія назбирала 16 млн. дол.

admin Новини інтернету

Вікіпедія назбирала 16 млн. долФонд Вікімедіа випустив офіційний реліз у зв'язку з досягненням мети сьомого щорічного збору пожертвувань для утримання Вікіпедії та інших супутніх проектів фонду.  Сума надходжень перевищила 16 млн. дол США.

Більше півмільйона людей пожертвували в середньому близько $ 22 кожен.  Тільки за 50 днів 500 тисяч чоловік з 140 країн відгукнулися на заклик підтримати єдиний некомерційний проект з Топ-10 світових сайтів.

Фонд дякує всім донорів за досягнутий в цьому році успіх.  Окрема подяка більше 1000 добровольцям, які готували і переводили банери і звернення на 80 мовах світу.(Цікаво - MySpace звільнить половину співробітників)

15 січня 2011 Вікіпедії виповниться 10 років.  З самого початку співтовариство читачів і редакторів Вікіпедії утримували цей сайт вільним від реклами і безкоштовним для використання.  Зараз вже 400 мільйонів відвідувачів використовують ресурс щомісяця.

Юрій Пероганич, виконавчий директор «Вікімедіа Україна» - українського відділення Фонду Вікімедіа, зазначає: «За минулі роки досягнуто великого успіху і в україномовних проектах.  Українська Вікіпедія перейшла рубіж у 250 000 статей, є 16-ю у світі за кількістю статей та 24-ю за кількістю відвідуваних сторінок.  Сторінки української Вікіпедії завантажують 11 разів кожну секунду, або близько мільйона разів за добу ».

Вікімедіа України запрошує читачів Вікіпедії зробити своє перше редагування або завантажити першу фотографію і приєднатися до спільноти добровольців, щоб продовжити зростання Вікіпедії в найближчі 10 років.

«Вікіпедія - один з головних проектів в Інтернеті, якщо не найголовніший.  Об'єднання всіх знань людства в одній надпотужній енциклопедії - мрії фантастів і прогресивних мислителів вже сьогодні втілюються в життя за допомогою величезної кількості небайдужих людей по всьому світу, які пишуть статті для Вікіпедії », - йдеться у зверненні.