Влада закрила Ex.ua

admin Новини інтернету

Влада закрила Ex.uaУкраїнська міліція у вівторок закрила популярний в країні файлообміннік Ex.ua.

Його власники звинувачуються в незаконному розповсюдженні захищеного авторським правом програмного забезпечення, музики і відео. Закриття Ex.ua послідувало після скарг про крадіжку інтелектуальної власності, що надійшли від компаній Microsoft і Adobe, повідомляє Reuters.

«Під час обшуку в офісі власників веб-сайту міліція конфіскувала безліч комп'ютерів, у тому числі 200 серверів, що містять в цілому близько 6000 терабайт інформації», - йдеться в прес-релізі МВС України.

Правоохоронні органи з'ясували, що сайт був запущений громадянином Латвії. 16 осіб, які працювали в офісі Ex.ua, були допитані. Про затриманих не повідомляється. Відповідно до українського законодавства, в разі визнання винними власникам файлообмінника може загрожувати до п'яти років тюремного ув'язнення.

Однак санкції, схоже, можуть чекати не тільки власників, але і користувачів Ex.ua. Як розповів представник файлообмінника Юріс Пісковий, в МВС в даний час намагаються з'ясувати особисті дані користувачів, що розміщували на сайті піратський контент.