Встановлено світовий рекорд штрафу за роздачу в торрентах

admin Новини інтернету

Встановлено світовий рекорд штрафу за роздачу в торрентахУ США двоє громадян отримали штраф в $ 1.500.000 за роздачу порно в торрентах

Американська відеостудія Flava Works з Флориди подала до суду на Кормеліана Брауна (Cormelian Brown) з штату Делавер і Ківен Фішера (Kywan Fisher) зі штату Віргінія. Їй належать інтелектуальні права на порнофільми, які незаконно розповсюджували відповідачі. Слідству вдалося довести, що Браун і Фішер зареєстрували роздачу фільмів на декількох торрент-трекерах, в тому числі Gay-Torrents.net.

Кожен з піратів повинен заплатити по $ 150 тис. штрафу за кожний з десяти фільмів, які вони роздавали в мережі BitTorrent. У сукупності, кожен відповідач повинен виплатити штраф за $ 1,5 млн. Сума в $ 3 млн є абсолютним рекордом для подібних кримінальних процесів. Компенсація в $ 150 тис. за кожен фільм - максимально можлива за законом для фізичних осіб. Для порівняння, перший в історії США засуджений за подібною справою пірат Джеммі Томас-Рессет, отримав штраф $ 2 млн за роздачу 24 файлів MP3 в мережі Kazaa, це було в 2009 році.

Відеостудія Flava Works використовує технологію «водяних знаків», які впроваджуються в кожен відеофайл і ідентифікують покупців. Відповідно, студія змогла без зусиль знайти піратів. Файли Фішера були скопійовані в 3499 екземплярах. Цікавий той факт, що представники студії вимагали в суді покарання $ 150 тис. за кожен з 3499 випадків порушення, але суддя встановив, що закон передбачає максимальний штраф $ 150 тис., але «одиничним порушенням» є роздача одного файлу, незалежно від кількості розданих копій. Таким чином, замість потенційних $ 517 мільйонів штрафу Фішер отримав «всього» $ 1,5 млн, повідомляє Wired.