Яндекс готує власний браузер

admin Новини інтернету

Яндекс готує власний браузерКомпанія «Яндекс», за інформацією «обізнаних джерел», має намір розробити веб-браузер. Анонс пакета може відбутися до кінця року.

Повідомляється, що мова йде про випуск інтернет-оглядача для персональних комп'ютерів і мобільних пристроїв під управлінням операційних систем Android і iOS. Поки не ясно, чи буде це повністю власна розробка «Яндекса» або продукт на базі вже існуючого вільного програмного забезпечення.

Передбачається, що випуск браузера допоможе російській компанії в просуванні власних онлайнових сервісів і зміцненні позицій на пошуковому ринку, перш за все по відношенню до Google. За деякими даними, оглядач може бути анонсований вже в жовтні. Інші джерела в якості передбачуваних термінів виходу пакета називають четвертий квартал 2012-го і першу чверть 2013-го.

У квітні генеральний директор "Яндекса" Аркадій Волож говорив, що в разі потреби компанія готова просувати власний продукт. Більш того, у пошукача «вже декілька років існує браузер" Яндекс.Інтернет ", побудований на базі відкритого коду».

Учасники ринку оцінюють розробку браузера приблизно в $ 1,2 млн, ще близько $ 2 млн потрібно на створення мобільних версій.