Зростання Інтернету сповільниться через 2 роки

admin Новини інтернету

Зростання Інтернету сповільниться через 2 рокиЖурнал New Scientist, скооперувавшись з футурологами з Гарвардської медичної школи, зробив ряд прогнозів на найближче майбутнє, в першу чергу - на наступний рік.

Для прогнозів були використані методи Семьюель Ербсмана (Samuel Arbesman), і сайєнтометрії.  За допомогою цієї нової галузі знань робляться прогнози про наукові відкриття на основі вимірювання вже наявного прогресу (говорячи простою математичною мовою - екстраполяція).

Скориставшись цим інструментом Ербсман обчислив, що швидкість зростання проникнення Інтернету почне зменшуватися тільки в 2013 році. Правда, за умови, що це проникнення буде тривати аж до 100%. Якщо ж орієнтуватися на показники США, де число користувачів Інтернету, схоже, стабілізується на позначці 80% по відношенню до всього населення, тоді точка перегину буде досягнута роком раніше.(А Mail.ru знову міняє коней на переправі)

internet_growth_prediction.jpg

Крім того, дослідник на прохання журналістів New Scientist проаналізував можливість отримання стійких надважких хімічних елементів. Він припустив, що перший надважкий елемент, який потрапляє в існуючий поки лише в теорії "острів стійкості (або стабільності)", може цілком бути отриманий вже в наступному році. Однак надважкого елемента з магічним числом ядра, володіє особливою стійкістю, ще чекати і чекати.

Цікаво, що шанси виявити в наступному році планету, відповідну за параметрами Землі, Ербсман оцінив у вельми оптимістичні 82 відсотки. У той же час він вважає, що завдання (не) рівності класів алгоритмів P і NP, за рішення якого добрі люди пропонують 1 млн доларів, навряд чи буде вирішена найближчим часом.

Решта прогнозів New Scientist прогнозами вже назвати складно, оскільки вони базуються на цілком конкретних планах та досягненнях. Так, в 2011 році з'являться електромобілі, що заряджаються від розетки  (що цілком очевидно, оскільки виробництво електрокарів вже давно запланували кілька великих автовиробників), пройдуть випробування на людях терапевтичного потенціалу стовбурових клітин при лікуванні сліпоти та паралічу, відбудеться перший "робочий" (з пасажиром на борту ) політ приватного космічного корабля, а люди почнуть потихеньку відправляти замість себе на роботу роботів, щоб не витрачати час в автомобільних пробках.