Android завантажує веб-сайти швидше, ніж iOS

admin Новинки софта

Android завантажує веб-сайти швидше, ніж iOSКомпанія Blaze оприлюднила результати цікавого дослідження, в ході якого порівнювалася швидкодія платформ Google Android і Apple iOS при завантаженні веб-сайтів.

У ході тестування використовувалися комунікатори Samsung Nexus S (Android 2.3), Samsung Galaxy S (Android 2.2), iPhone 4 (iOS 4.3) і iPhone 4 (iOS 4.2). Всього було зроблено близько 45 тис. завантажень веб-сторінок на сайтах компаній, що входять в рейтинг Fortune 1000. Дані передавалися через стійке Wi-Fi-з'єднання.

Як виявилося, пристрої з Android завантажували сторінки на 52% швидше в порівнянні з «айфон». Середній час відображення сайту для гуглофонів склало 2,1 с, а для смартфонів з iOS - 3,2 с. Проте в даному випадку мова йде про сторінки, не оптимізовані для завантаження на портативних пристроях.

Якщо ж оцінювати швидкість відображення мобільних сайтів, то вона для обох платформ приблизно однакова і становить 2 с.

Варто зауважити, що багато спостерігачів засумнівалися в об'єктивності оприлюднених результатів. Справа в тому, що в ході тестування компанія Blaze використовувала власне програмне забезпечення, що взаємодіє з вбудованим браузером Android і iOS. А це, вважають критики, могло накласти відбиток на кінцеві дані про швидкість завантаження сайтів. Blaze, втім, впевнена, що провела заміри неупереджено.