Розроблено програму для розпізнавання зображень, музики, відео та штрихкодів

Розроблено програму для розпізнавання зображень, музики, відео та штрихкодів

admin Новинки софта

Розроблено програму для розпізнавання зображень, музики, відео та штрихкодівПрограма Digimarc Discover виконує функції своїх аналогів, призначених для взаємодії з яким-небудь одним видом перерахованої медіаінформації. Сучасні інформаційні технології дозволяють взаємодіяти з навколишньою нформацією безліччю способів. Один з них - доповнення випадкового «шматочка» новими відомостями. Приміром, почувши знайому мелодію, ми часто хочемо з'ясувати ім'я виконавця та назву композиції. А побачивши фотографію футболіста в газеті або обличчя актора у відеокліпі - детальніше дізнатися про його кар'єру.

Все це можна зробити за допомогою того чи іншого додатка для смартфона, який - кожен по-своєму - працює з одним з видів візуальної чи звукової інформації. Американська компанія Digimarc вирішила злити численний медіаконтент воєдино, щоб дати нам можливість не відволікатися на вибір потрібного ПЗ. І не витрачатися, звичайно.

Discover використовує ті ж принципи роботи, що й попередники або аналоги: картинка, штрихкод, музичний уривок або відеоматеріал фіксуються камерою або мікрофоном, після чого їм шукається відповідність в базах Digimarc та партнерських ресурсах або просто через веб-пошук.

Головна проблема полягає в тому, що гарантований результат забезпечується лише тоді, коли контент, з яким взаємодіє Discover, несе в собі цифрові водяні знаки (або QR-коди, якщо мова йде про фізичні носії інформації). Розробники всіляко заохочують їх впровадження, але поки список партнерів Digimarc невеликий. Втім, як заявляє технічний директор компанії Тоні Родрігес, Discover не кінцевий продукт - це скоріше основа для розвитку в такому досить перспективному, на думку фахівця, напрямку.

Додаток можна безкоштовно завантажити на iTunes і Android Market: для цього потрібні відповідно iOS 4.2 + або Android 2.1-2.3.3.