Розроблено програму для розпізнавання зображень, музики, відео та штрихкодів

admin Новинки софта

Розроблено програму для розпізнавання зображень, музики, відео та штрихкодівПрограма Digimarc Discover виконує функції своїх аналогів, призначених для взаємодії з яким-небудь одним видом перерахованої медіаінформації. Сучасні інформаційні технології дозволяють взаємодіяти з навколишньою нформацією безліччю способів. Один з них - доповнення випадкового «шматочка» новими відомостями. Приміром, почувши знайому мелодію, ми часто хочемо з'ясувати ім'я виконавця та назву композиції. А побачивши фотографію футболіста в газеті або обличчя актора у відеокліпі - детальніше дізнатися про його кар'єру.

Все це можна зробити за допомогою того чи іншого додатка для смартфона, який - кожен по-своєму - працює з одним з видів візуальної чи звукової інформації. Американська компанія Digimarc вирішила злити численний медіаконтент воєдино, щоб дати нам можливість не відволікатися на вибір потрібного ПЗ. І не витрачатися, звичайно.

Discover використовує ті ж принципи роботи, що й попередники або аналоги: картинка, штрихкод, музичний уривок або відеоматеріал фіксуються камерою або мікрофоном, після чого їм шукається відповідність в базах Digimarc та партнерських ресурсах або просто через веб-пошук.

Головна проблема полягає в тому, що гарантований результат забезпечується лише тоді, коли контент, з яким взаємодіє Discover, несе в собі цифрові водяні знаки (або QR-коди, якщо мова йде про фізичні носії інформації). Розробники всіляко заохочують їх впровадження, але поки список партнерів Digimarc невеликий. Втім, як заявляє технічний директор компанії Тоні Родрігес, Discover не кінцевий продукт - це скоріше основа для розвитку в такому досить перспективному, на думку фахівця, напрямку.

Додаток можна безкоштовно завантажити на iTunes і Android Market: для цього потрібні відповідно iOS 4.2 + або Android 2.1-2.3.3.