Etersoft подружить всі дистрибутиви Linux

admin Новинки софта

Etersoft подружить всі дистрибутиви LinuxФірма Etersoft представила онлайн-сервіс середовища Korinf, що дозволяє з вихідних кодів, написаних для одного дистрибутива Linux, створювати бінарні пакети для інших дистрибутивів, повідомляє CNews.

Компанія Etersoft найбільш відома своїми комерційними рішеннями, що дозволяють з-під операційних систем на базі ядра Linux запускати такі Windows-програми як "1С: Підприємство", "КонсультантПлюс", "Гарант" і т.д. На відміну від цих рішень, розробка Korinf покликана " подружити " різні дистрибутиви Linux.

Продукт Korinf не є унікальним у своєму роді. Однак у порівнянні з найбільш відомим з його аналогів - OpenSUSE Build System - виграє саме Korinf, оскільки не вимагає від користувача ручної підготовки файлу з інструкціями по збірці пакету, в якому вказуються відмінності між операційними системами.

Розробка ведеться з 2005 року, при цьому сама компанія активно користується можливостями даного продукту при складанні бінарних пакетів пропонованого ними софту. Відзначається, що вже протестована можливість складання пакетів для 22 різних дистрибутивів.

Korinf розроблявся під ALT Linux та використання програми під іншими збірками, як зазначають розробники, навряд чи буде можливим без доопрацювання. Однак завдяки запуску публічного сервера користувачам не потрібно встановлювати даний продукт самостійно і будь-які розробники зможуть конвертувати свої програми в бінарники будь-яких дистрибутивів безпосередньо на сервері компанії.

Керівництво компанії стверджує, що "залежно від соціальної значущості та відкритості конвертованого проекту" доступ до сервісу може бути як платним, так і безкоштовним. При цьому саме середовище Korinf 2.0, яке вийде синхронно із запуском сервісу, буде опубліковано під вільною ліцензією AGPLv3.