Microsoft патентує ПЗ для аналізу дій співробітників

admin Новинки софта

Microsoft патентує ПЗ для аналізу дій співробітниківЧи погодитеся ви працювати там, де ПЗ автоматично відстежує вашу манеру робити справи на основі електронної пошти, телефонних дзвінків і навіть відеоконференцій?

А от корпорація Microsoft порахувала, що ця ідея заслуговує патенту. І, напевно, впровадження.

Заявка, виявлена ​​сайтом GeekWire, описує комп'ютерну систему, здатну не тільки проводити моніторинг поведінки працівників, а й присвоювати кожній дії позитивні або негативні бали. Наприклад, співробітник відволікає колегу розмовами або начальник пристає до підлеглих під час обідньої перерви.

По всій видимості, рейтингова система буде грунтуватися на суб'єктивних критеріях, що встановлюються роботодавцем відповідно до своїх уявлень про те, що значить працювати добре. Маркувати можна буде певні фрази, жести, звички (наприклад, поява на відеоконференції в неналежному одязязі).

Вже існує ПЗ, що відстежує, які сайти в робочий час відвідував співробітник, які клавіші натискав, що фігурувало в нього на екрані, про що спілкувався в «асьці» або чаті, як працював з електронною поштою. Крім того, є технології, що аналізують поведінку: мільйони споживачів відмовилися від конфіденційності в соціальних мережах та інтернет-магазинах, навіть відеоігри пристосовуються до манери користувача.

У той же час люди терплять проникнення в особистий простір тільки в тому випадку, якщо отримують щось натомість. Наприклад, можна примиритися з перевірками в аеропортах: національна безпека, мовляв. Можна дозволити інтернет-магазину запам'ятовувати переглянуті сторінки і рекомендувати щось цікаве.

Тому Microsoft передбачає, що з нової системи могли б отримувати вигоду і рядові співробітники - наприклад, отримувати інформацію про свою поведінку і самовдосконалюватися. У патенті є згадка про політику конфіденційності: працівник сам може визначити, що саме в його поведінці дозволяється відстежувати.

Хитрий роботодавець може піти ще далі, створивши локальну соціальну мережу: всім співробітникам присвоюються анонімні номери, і кожен порівнює себе з колегами. Всередині колективу зростає конкуренція, а з нею - і мотивація. За хорошу поведінку дають премію!

Втім, доказів того, що Microsoft і справді має намір розробляти таку систему, якщо патент буде виданий, немає.