Порівняння платних і безкоштовних антивірусів

admin Новинки софта

Порівняння платних і безкоштовних антивірусів за версією AV-TestСпеціальне дослідження, проведене авторитетною тестовою лабораторією AV-Test, підтверджує, що хоча безкоштовні антивірусні рішення і здатні забезпечити певний рівень безпеки ІТ, перед обличчям сучасних загроз вони не завжди ефективні.

Безкоштовні антивірусні рішення досить популярні у звичайних користувачів, проте порівняльне тестування, проведене незалежною лабораторією AV-Test, показало, що комерційні антивірусні продукти набагато ефективніше борються з сучасними шкідливими програмами в порівнянні з їх безкоштовними конкурентами.

Порівняння платних і безкоштовних антивірусів

В ході тестування, яке було проведено AV-Test в листопаді і грудні 2011 року, Kaspersky Internet Security 2012 порівнювався з чотирма безкоштовними антивірусними рішеннями. Тести проводилися на декількох ідентичних ПК під управлінням Windows 7 Service Pack 1 з використанням усіх доступних оновлень. Для відтворення типових умов роботи ПК на комп'ютери було також встановлено кілька популярних потенційно вразливих програм. В ході тестів використовувалися 100 шкідливих веб-сторінок: половина з них намагалася заразити систему за допомогою drive-by-завантажень, друга половина містила прямі посилання на шкідливі файли. В ході дослідження відтворювався сценарій роботи користувача, максимально наближений до реального. Кожна загроза на момент тестування була актуальною і оцінювалася на незараженній системі. Захисні продукти використовували оновлені бази даних і мали доступ до Інтернету для отримання додаткової підтримки від хмарних сервісів, якщо такі були доступні. Продукти також перевірялися на наявність помилкових спрацьовувань по базі, яка містить трохи менше 200000 нових чистих файлів.

Кожен раз після завантаження і запуску шкідливого файлу або відвідування зараженої сторінки шкідливої ​​програмі надавалося деякий час на те, щоб вони спробувати виконати свої дії в системі, що відображало реальні життєві умови. Потім тестова система перевірялася на наявність ознак зараження. Результати показали, що Kaspersky Internet Security 2012 повністю знешкодив 99 з 100 шкідливих програм і успішно заблокував всі шкідливі дії єдиної запущеної шкідливої програми. Продукт «Лабораторії Касперського» також показав бездоганний результат при перевірці на наявність помилкових спрацьовувань.

Безкоштовні продукти не змогли продемонструвати аналогічний рівень захисту. Avast! Free Antivirus 6.0 заблокував 95 погроз, проте решту 5 повністю пропустив. Microsoft Security Essentials показав найгірший результат, заблокувавши 86 погроз і пропустивши 14. Avira Free Antivirus 2012 повністю пропустив 13 загроз і лише частково заблокував ще одну. AVG Anti-Virus Free Edition 2012 повністю пропустив чотири загрози і частково заблокував дії ще п'яти шкідливих об'єктів. Дві з чотирьох безкоштовних програм також помилково визначили чисті файли як шкідливі: Avast! Free Antivirus 6.0 допустив одне помилкове спрацьовування, а AVG Anti-Virus Free 2012 - вісім.

Експерти «Лабораторії Касперського» впевнені, що тільки щоденна робота фахівців, у тому числі висококласних розробників, експертів і аналітиків, є гарантією першокласної захисту, яка доступна виключно в платних продуктах. «Проведене AV-Test дослідження в черговий раз підтверджує теорію про те, що безкоштовні антивірусні програми дійсно демонструють певний рівень захисту в боротьбі з шкідливим ПО. Однак, на наш погляд, захисне рішення, пропускає п'ять загроз зі ста, не може вважатися надійним. Зараз, коли кількість щодня з'являються нових шкідливих програм перевищує 70000, 5% від цього числа - значна кількість, що представляє реальну небезпеку. Навіть одна серйозна загроза може привести до втрати всіх даних і, цілком ймовірно, грошей c вашого банківського рахунку, - прокоментував результати тестування Олег Ішанів, заступник керівника лабораторії антивірусних досліджень «Лабораторії Касперського». - Основний висновок, який можна зробити за результатами дослідження AV-Test, полягає в тому, що існує тільки один ефективний спосіб захисту від кіберзлочинців - довіритися кращим виробникам комерційного захисного ПЗ і їх експертам. Особливо якщо вартість місяця такого захисту менше тієї суми, яку багато людей щодня витрачають на чашку кави».