Windows XP залишилася найпоширенішою ОС в світі

admin Новинки софта

Windows XP залишилася найпоширенішою ОС в світіЯк показують дані, зібрані аналітиками, Windows XP, як і раніше залишається найбільш популярною в світі операційною системою. Тим не менше, інтерес до платформи поступово знижується: у цьому місяці її частка на ринку вперше опустилася нижче 50%.

Згідно з даними, зібраними аналітиками компанії Net Applications, операційна система Windows XP все ще є найпопулярнішою платформою у світі. Про це пише Cnet News.

Популярність Windows XP почала поступово знижуватися з релізом Windows 7, який відбувся два роки тому. Однак падіння інтересу до більш старої версії платформи відбувається дуже повільно: частка комп'ютерів під управлінням Windows XP в серпні 2009 року становила 72% і за два роки впала лише на третину. На сьогоднішній день система, в якої нещодавно був десятирічний ювілей, встановлена ​​на 48% всіх комп'ютерів світу.

Невгасаючий інтерес до застарілої платформи багато в чому обумовлений її практично повсюдним корпоративним застосуванням. Microsoft докладає великі зусилля, щоб умовити великі компанії «переїхати» на Windows 7. Так, нещодавно редмондской гігант підтвердив, що більше не буде подовжувати термін сервісної підтримки Windows XP, який закінчиться в квітні 2014 року. Крім того, корпорація регулярно публікує звіти, в яких підкреслює більш високу захищеність нової ОС.

Тим часом, разом із згасанням популярності Windows XP, дослідники відзначають зростання кількості комп'ютерів, на яких встановлена ​​Windows 7(Читайте як встановити Windows 7 на ноутбук). За даними на жовтень, цей показник склав майже 35% і збільшується у міру того, як все нові користувачі міняють версію ОС.