Безкоштовний антивірус для слабкого компютера (Avast Avira).

admin Різні статті

Безкоштовний антивірус для слабкого компютера (Avast Avira).

Сьогоднішня стаття - для власників слабких комп'ютерів. Для тих, хто не має можливості або не хоче апгрейдитися, але при цьому бажає, щоб ПК був під надійним захистом антивірусу. На днях мені принесли старенький ноутбук з такими технічними характеристиками: процесор - Intel Celeron 1,29 ГГц, оперативна пам'ять - 256 Мб. Господарі просили оживити його, оскільки, за їх словами, працювати було неможливо: ноут дуже довго завантажувався, потім довго думав при будь-якій операції, а потім остаточно зависав.
 
Я, на відміну від ноутбука, довго не думав, а відразу перевстановив Windows. Після переустановки система працювала цілком спритно (при цьому я ще відключив деякі служби XP, пошаманив з файлом підкачки і візуальними ефектами). Потім я повернув хазяйський антивірус Nod32 і - система прийшла в ступор. Знову з'явилися ті ж самі проблеми, що були і до перевстановлення. Тепер вже не можна було грішити на віруси або засміченість системи.
 
До речі, Nod32 - далеко не найвимогливіший до ресурсів комп'ютера антивірус, але навіть він сильно гальмував роботу комп'ютера. Про Антивірус Касперського і DrWeb немає сенсу говорити - для слабкої машини вони не годяться. Так що ж залишалося робити? Адже зовсім без захисту не можна. Для таких слабких комп'ютерів у мене є рішення. Навіть цілих два! Це безкоштовні антивіруси Avast і Avira.
 
На цьому ноутбуці з встановленим Avast система працювала шустріше - Avira споживала більше пам'яті. Але, в той же час, я вважаю, що Avira забезпечує більш надійний захист від вірусів, ніж Avast. Тут вже вирішувати тільки вам, який з запропонованих продуктів використовувати.
 
Завантажити останню версію Avast! Free Antivirus ви можете тут. В установці нічого складного немає - усе як зазвичай. Після того, як програма буде встановлена, з'явиться вітальне вікно. Натисніть кнопку Зареєструйте Вашу програму.
 

Безкоштовний антивірус для слабкого компютера (Avast Avira).

З'явиться наступне вікно, яке буде лякати нас повідомленням про те, що ліцензія закінчується через 30 днів. Не вірте, а просто натисніть чорну кнопку Вибрати.

Безкоштовний антивірус для слабкого компютера (Avast Avira).

Далі необхідно зареєструватися. Не обов'язково вводити правдиву інформацію: ім'я та пошту можете ввести будь-які. Після цього залишиться натиснути кнопку Реєстрація на безкоштовну ліцензію.

Безкоштовний антивірус для слабкого компютера (Avast Avira).

 
Ось і все: тепер ваш комп'ютер під захистом Avast.
 
Завантажити останню версію Avira Free Antivirus ви можете тут. Установка проста і звична. По її закінченні програма сама завантажить з інтернету необхідні оновлення і проведе коротку перевірку системи.
 
За що мені ще подобається Avira, так це за можливість її простого ручного оновлення. Якщо у вас немає інтернету на машині, де вона встановлена - не біда. Можете скачати на іншому комп'ютері з офіційного сайту свіжі антивірусні бази і принести їх, припустимо, на флешці. Отже, викачуємо тут Оновлення AntiVirVDF. Потім запускаємо антивірус Avira - у рядку меню вибираємо вкладку Оновлення - Ручне оновлення.
 

Безкоштовний антивірус для слабкого компютера (Avast Avira).

Знаходимо на комп'ютері скачаний архів з оновленням і тиснемо Відкрити.

Безкоштовний антивірус для слабкого компютера (Avast Avira).

 
Таким чином ми оновили програму вручну.
 
Я сьогодні представив вам дві безкоштовні антивірусні програми, які можна встановити на слабкі комп'ютери. Навіть якщо ви і готові платити за софт, але ваш ПК вже застарий, все одно порадив би вибирати саме з цих двох продуктів. Багато сучасних антивірусів споживають настільки багато системних ресурсів, що комфортно працювати на старому комп'ютері у вас навряд чи вийде.