Як знайти безкоштовні картинки

admin Різні статті

Як знайти безкоштовні картинкиНа сторінках різних блогів і сайтів або навіть просто на сторінках у соціальних мережах сьогодні активно використовуються різні зображення - для додання публікаціям більшої привабливості. Однак законно застосовувати можна не будь-які зображення, а тільки ті, використання яких не порушує авторських прав. Про те, як же знайти безкоштовні картинки в інтернеті законно, мова піде далі.

Як знайти безкоштовні картинки в інтернеті

В інтернеті, особливо в вітчизняному його сегменті, користувачі звикли брати для своїх потреб будь-які зображення, не враховуючи при цьому питань авторського права. А між тим, така поведінка може розцінюватися як порушення державних і міжнародних норм законодавства про авторські та суміжні права, за що в підсумку може загрожувати адміністративна або навіть кримінальна відповідальність. У зв'язку з цим пошук безкоштовних зображень в інтернеті, застосування яких не порушує нічиїх авторських прав, особливо актуальне.

Безкоштовні зображення в інтернеті можна знайти або за допомогою пошукової системи Google, або ж на спеціальних сайтах, званих часто фотостоками або просто стоками. Для того щоб знайти безкоштовне зображення в Google Images, необхідно в «Інструментах пошуку» вибрати в пункті «Права на використання» бажаний тип ліцензії шуканого зображення. Наприклад, можна виконати пошук лише серед зображень з ліцензією на використання та зміну для всіх проектів або ж тільки для некомерційних проектів.

На жаль, високою якістю зображення з ліцензією на безкоштовне використання, знайдені в пошуку Google, не завжди можуть похвалитися. До того ж умови використання для кожного із знайдених зображень зазвичай відрізняються, тому перед застосуванням будь сподобалася картинки ще належить ретельно вивчити умови її використання, що забирає чимало часу і сил.

У підсумку набагато частіше для пошуку безкоштовних картинок в інтернеті користувачі використовують вже згадані вище стоки. На щастя, таких стоків є чимало і вибір їх може бути досить широким. Перерахуємо деякі найбільш популярні з них.

Unsplash (unsplash.com)

Даний сайт надає можливість використовувати опубліковані зображення високої роздільної здатності (HD) в будь-яких цілях абсолютно безкоштовно. При бажанні можна оформити підписку на сайт і раз на 10 днів отримувати на свій e-mail 10 свіжих фотографій. Деяка незручність доставляє відсутність на сайті функції пошуку зображень по мітках (тегам), а також відсутність тематичних категорій, однак безсумнівним плюсом ресурсу є дозвіл використовувати зображення без вказівки авторства.

Pixabay (pixabay.com)

На цьому стоці зображення доступні безкоштовно для будь-яких видів використання без вказівки авторства. Завантажити зображення в хорошій якості можуть зареєстровані користувачі. Шукати потрібні зображення зручно по мітках, до кожного зображення додається технічна інформація, наприклад, відомості про модель фотоапарата, за допомогою якого був зроблений знімок. Вподобане зображення можна прокоментувати, опублікувати в соціальних мережах, відзначити лайки або ж додати до переліку обраних. На оновлення від улюблених авторів зображень можна підписатися.

Public Domain Archive (publicdomainarchive.com)

У цьому онлайн-сховищі безкоштовних зображень всі роботи розподілені за категоріями, їх можна скачати у високій роздільній здатності або додати на свої сторінок в соціальних мережах. Зображення дозволено використовувати в будь-яких цілях без вказівки авторства. Примітно, що в проект, згідно із заявами його авторів, приймаються тільки зображення, виконані професійно.

Super Famous (superfamous.com)

На цьому сайті зображення для використання, в тому числі і комерційного, доступні безкоштовно при дотриманні умов Creative Commons Attribution 3.0 license. Відповідно до цієї ліцензії, використання зображення можливо тільки за умов згадування авторства, посилання на саму ліцензію і згадці про зміни в зображенні, якщо вони були внесені. Зображення на Super Famous відрізняються гарною якістю, професійним виконанням.

New Old Stock (nos.twnsnd.co)

Онлайн-сховище безкоштовних вінтажних фотографій. Фотографії на цьому сайті взяті з публічних архівів, їх можна вільно використовувати без порушення авторських прав. Особливо рекомендований даний сайт для пошуку зображень для ілюстрування історичних матеріалів.

Flickr (flickr.com)

Відомий фотохостинг. Безкоштовно картинки на ньому можна знайти, якщо при пошуку встановити особлива умова - Only search within Createive-Commons-lisensed Content. Ця умова означає, що пошук буде здійснюватися тільки серед тих картинок, які дозволено використовувати безкоштовно. Правда варто відзначити, що умови безкоштовного використання у кожної з картинок можуть відрізнятися, тому перед розміщенням вподобаного зображення на своєму веб-ресурсі, слід з цими умовами ознайомитися.