Оперативна память компютера

admin Різні статті

Оперативна память компютера.

Оперативна пам’ять комп’ютера. Оперативна пам'ять є однією з головних складових комп'ютера. Дія RAM-пам'яті полягає в тимчасовому зберіганні інформації, яка потрібна для правильної роботи програм і процесів, іншими словами, саме в оперативну пам'ять вносяться всі працюючі програми. Даний компонент досить рідко ламається, і навіть при поломці його дуже легко замінити. Практично всі служби та програми, запущені на вашому ПК, використовують оперативну пам'ять, тому виникнення помилок у її роботі досить швидко можна виявити. Основними симптомами несправностей і помилок, пов'язаних із зверненням до оперативної пам'яті, є синій екран, ще відомий як екран смерті , попередження в стандартному системному вікні, а також раптове перезавантаження комп'ютера. Несправності, викликані модулем пам'яті, можуть призвести до небажаних наслідків пошкодження даних, втрати і псування інформації.
 
Сама планка RAM складається з декількох чіпів пам'яті і транзисторів, які напаяні на електронній платі. Для взаємодії оперативки (досить часто можна почути таке визначення RAM модуля) з материнською платою є набір контактів. Чутливі елементи модуля піддаються впливу статистичного електрики, замикання і перенапруження. За останні роки модулі пам'яті зазнали масу змін, і сьогодні можна побачити більше десятка різних їх типів, технологій і форм. Виходячи з цього, необхідно знати, який саме модуль підходить до тієї чи іншої платформі, адже неправильна установка оперативної пам'яті в материнську плату може спричинити багато проблем.
 
При перших проявах некоректної роботи оперативки необхідно перевірити правильність установки планок в слоти на материнській платі, які повинні бути очищені від забруднень. Також варто переконатися в сумісності самого модуля і його характеристик з системою. Пробуйте переставляти планки пам'яті в різні слоти, замінити їх справними. Таким чином Ви швидко визначите, який модуль є неробочим.
 
Визначивши, який модуль несправний, ще раз перевірте слот на справність і чистоту, фіксатори, пластиковий корпус і внутрішні контакти не повинні мати пошкоджень. Досить часто буває так, що модуль в принципі справний, а проблеми, що виникають, є результатом заводського дефекту або пошкодження слоту на материнській платі. В такому випадку не обійтися без звернення в сервісний центр для подальшої діагностики і ремонту або заміни самих модулів пам'яті або слотів на материнській платі.