Загальні принципи захисту компютера від вірусів

admin Різні статті

Загальні принципи захисту компютера від вірусів.

 
Захист комп'ютера від вірусів в наш час є дуже часто виконуваною функцією в області комп'ютерної безпеки. І якщо в комерційних організаціях цей обов'язок лягає на плечі системних адміністраторів, то в домашніх умовах вам покластися немає на кого.
 
І потрібно розуміти, яким чином можна захистити ваш ПК від цієї зарази (хоча б частково). Сьогодні я хочу більшою мірою поговорити про теорію, а саме про основним причини зараження. Адже хворобу краще попередити, ніж лікувати і позбавлятися від наслідків. А як говориться, якщо попереджений, значить озброєний. Не знаю, чи я вас здивую, сказавши наступне: левова частка проблем безпеки виникає через фактор користувача ПК. На жаль, це саме так. Повірте мені, якщо налаштувати ПК, встановити на нього потрібне програмне забезпечення і запустити в роботу необхідні функції, такий комп'ютер без участі користувача буде практично повністю захищений від вірусної атаки. Знову ж таки, згадаємо про комерційні організації, фахівцями яких розробляється величезна кількість інструкцій і правил, спрямованих на дотримання заходів інформаційної безпеки. Але людину переробити складно, тому проблеми виникають знову і знову. Але годі вже лірики. Далі представлені можливі джерела загрози і поради щодо зменшення шансів її виникнення. Знання і їх виконання допоможе вам захистити комп'ютер від вірусів. Також почитайте - класифікація комп'ютерних вірусів.
 
Основні джерела вірусної загрози
 
Антивірусна програма. Не подумайте, що подібний софт несе загрозу безпеці. Навпаки, її відсутність може призвести до серйозних проблем. Тут вам потрібно вирішити, чи виправдана ціна в 30-40$ за річну ліцензію, якщо ця витрата допоможе вам захистити свій ПК. Я, звичайно, прекрасно розумію, що жоден з існуючих антивірусів не гарантує 100% захист, але в той же час в рази зменшує ймовірність зараження. До речі, чому саме платна версія: гарантія отримання оновлень вірусних баз. Постійна боротьба авторів вірусів і ПО типу Антивірус Касперського, Доктор Веб і тд., йде з рахунком плюс одне очко для перших. А відбувається це ось чому: на початку з'являється новий вірус, і лише через деякий час - метод його лікування. Регулярно проводячи процес оновлення баз, ви будете впевнені в своєчасному отриманні цієї мікстури.
 
Серфінг в інтернеті. Ось ми і підійшли до лідера нашого списку. Саме серфінг (перегляд інформації в мережі інтернет) приносить більшість заражень. Звичайно, можна обрізати кабель, що йде до провайдера, і виключити можливість виходу в мережу. Але в наш час без інтернету дуже складно обійтися, а його відсутність, на жаль, не може гарантувати 100% безпеку. Можу вам лише порадити кілька простих правил, які допомагають захистити комп'ютер від вірусів.
 
Постарайтеся по можливості виключити відвідування сумнівних ресурсів, особливо сайтів порно тематики. Якщо ж ви опинилися на такому, постарайтеся швидше піти, і не захоплюватись переглядом запропонованої реклами, спливаючих вікон і т.д. Дуже часто випадковий клік по них призводить до зараження.
 
Будьте акуратні з завантаженням та запуском файлів через мережу. Досить часто можна побачити наступну картину: деякий веб-ресурс пропонує встановити додаткове ПО для коректної роботи і відображення інформації. Як правило, це будуть нав'язливі рекламні модулі або віруси. Для перегляду 90% сайтів вам буде достатньо стандартного набору функцій браузера та програми Flash player.
 
За можливості обмежте перегляд інформації з невідомих джерел. Це можуть бути e-mail повідомлення від незнайомих людей і з незрозумілим вмістом, або дані зі стороннього джерела даних (флеш-карта пам'яті клієнта, наприклад). Якщо ж інформацію потрібно переглянути в будь-якому випадку, спочатку перевірте її антивірусною програмою.
 
Не ставтеся халатно до персональних даних. По можливості, не афішуйте їх: не залишайте будь-де номер аськи і e-mail. Це допоможе знизити відсоток спаму і небажаних повідомлень. Особливо обережно потрібно ставитися до даних електронних платіжних систем. Зберігайте паролі і файли доступу на окремих носіях. Майте на увазі, якщо ви часто проводите платежі через інтернет, втрата їх або потрапляння в чужі руки може принести значні грошові втрати.
Постарайтеся, по можливості, дотримуватися цих правил, і ви зменшите ймовірність виникнення проблем з безпекою. Пам'ятайте, що саме ви повинні захищати ваш комп'ютер від вірусів та інших загроз.
 

Загальні принципи захисту компютера від вірусів.

.