Бездротові системи підзарядки електромобілів стають реальністю

admin Новини технологій та техніки

Бездротові системи підзарядки електромобілів стають реальністюЗ появою все більшої кількості гібридних і повністю електричних транспортних засобів питання забезпечення максимально зручної та ефективної підзарядки акумуляторів стає ребром. Багато автовиробників вважають, що традиційний дротовий спосіб підключення до електромережі далеко не завжди оптимальний. Приміром, на вуличних паркувальних місцях доречніше виглядала б підзарядка. На щастя, випробування таких систем вже ведуться. Про них й поговоримо.

Один із способів бездротової передачі енергії - магнітна індукція. Базова станція складається з індукційної котушки, що створює електромагнітне поле при вступі змінного струму. У пристрої, який необхідно заряджати, знаходиться схожа котушка, здатна вловлювати це поле, конвертуючи отриману енергію в постійний струм, який застосовується для зарядки акумулятора.

Досягнення дослідників з Оклендського університету (Нова Зеландія) дозволяють створювати системи бездротової підзарядки на основі магнітної індукції з ефективністю в 90 % і вище. Відповідні технології вже ліцензовані для комерційного застосування компаніями IPT Technology (Німеччина) і Qualcomm Halo (Великобританія).

Так, зарядні модулі IPT Technology вже випробовуються у вуличних умовах в Мілтон-Кінсі (графство Букінгемшир, Великобританія). З січня тут курсує вісім електричних автобусів, підзаряджаючі акумулятори під час зупинок на маршруті через спеціальні панелі, вмонтовані безпосередньо в дорожнє покриття.

Повідомляється, що дорожні зарядні модулі мають площу 3 м ². Спеціальна розмітка на асфальті та бордюрах дозволяє водієві точно поєднати приймач енергії в днище автобуса з наземною панеллю. Після аутентифікації одержувача починається власне бездротова підзарядка: система забезпечує потужність в 120 кВт.

Експериментальні автобуси в Мілтон-Кінсі обладнані також дизельною установкою, але використовується вона виключно для обігріву салону.

Бездротові системи підзарядки Qualcomm Halo забезпечать потужність в 3 кВт. Вони призначені для легкових автомобілів, зокрема Renault Fluence. Бортові модулі мають площу 25 см ² і товщину 2,2 см, наземні - 75 см ² і 3,3 см відповідно.

Розробкою установок бездротової підзарядки акумуляторів зайнятий і шведський концерн Volvo, що також застосовує метод магнітної індукції.

А японський автовиробник Toyota Motor збирається застосовувати технологію WiTricity, що передбачає передачу енергії за рахунок використання резонансної магнітної взаємодії.