Дрон з роботизованими ногами

admin Новини технологій та техніки

Дрон з роботизованими ногамиНевеликі безпілотні літальні апарати зазвичай не мають посадкових шасі, через що змушені здійснювати досить жорстке приземлення. Дослідник Баргала Гайяр ( Bhargav Gajjar ) з компанії Vishwa Robotics ( Брайтон, Массачусетс, США ) вирішив усунути цей недолік.

Його компактний дрон обладнаний спеціальним посадковим механізмом, що імітує роботу лап і кігтів птахів. При створенні безпілотника пан Гайяр за допомогою високошвидкісної камери записував момент приземлення десятків видів пернатих і потім аналізував використовувану ними техніку.

Дрон здатний сідати і утримуватися на гілках або жердинках. При наближенні до передбачуваного місця паркування безпілотник знижує швидкість і чіпляється захватами за сідало. Виглядає ефектно, але головна - все це дійсно корисно.

Цікаво, що весь процес контролюється віддаленим комп'ютером, який отримуює сигнал з невеликої відеокамери на БПЛА. Захвати приводяться в дію електричним мотором. Система вже успішно випробувана на мініатюрному квадрокоптері (див. відео нижче).

Передбачається, що розробка буде використовуватися в компактних безпілотних апаратах, призначених для проведення, скажімо, тривалого спостереження або збору будь-яких даних. Такі дрони можуть бути оснащені сонячними батареями для генерації енергії і довгої автономної роботи.