Електроніку захистили водовідштовхуючим нанопокриттям

admin Новини технологій та техніки

Електроніку захистили водовідштовхуючим нанопокриттямМікроелектронний пристрій, створений південнокорейськими вченими, здатний відштовхувати рідини подібно листку лотоса.Чи знайоме вам це неприємне відчуття «сповільненої зйомки», коли чашка кави перекидається на ноутбук або мобільний телефон вислизає з кишені в унітаз? Так от, добрі вчені якщо й не позбавили нас від цього не такого вже рідкісного жаху, то як мінімум дозволили не боятися його наслідків.

Ки Чжун Ен з Пхоханского університету науки і технологій кілька років працював над двома нанопроектамі - сверхмалими запам'ятовуючими пристроями нового покоління і супергідрофобними поверхнями. Спочатку дослідження не перетиналися, але потім вчений вирішив їх об'єднати. І ось що з цього вийшло.

Домогтися «неприйняття» рідини поверхнею електронного пристрою вдалося за рахунок імітації так званого ефекту лотоса - явища надзвичайно низького змочування листя і пелюсток лотоса і деяких інших рослин. Ен і його колеги використовували нанопроводи з оксиду цинку, які вони перетворили на подобу щетинок. Щільний шар дротів не дозволяє краплям води торкнутися робочих елементів пристрою.

Ен зауважує, що проведені експерименти підтвердили ефективність технології, а сам процес нанесення «щетинок» простіше і швидше існуючих аналогів. Надалі фахівець планує захистити електронні прилади не тільки від попадання рідини, але і від занурення в неї.