ФБР готується до запуску системи розпізнавання облич

admin Новини технологій та техніки

ФБР готується до запуску системи розпізнавання обличУ середині січня в США запрацює система, яка дозволить службам безпеки ідентифікувати невідомого суб'єкта на фотографії за характерними рисами обличчя.

Дуже часто правоохоронні органи мають фотознімками людей, які визначено як-то замішані в злочинах, тільки ніхто не знає, хто це, каже керівник одного з відділів в підрозділі ФБР з інформаційного забезпечення кримінального судочинства (CJIS) Нік Менья.

За його словами, в даний час агенти ФБР для вивудження інформації про конкретну персону з 10 млн зберігаючихся в базі даних особових справ повинні знати ім'я людини. Нова система Next-Generation Identification (NGI), що розробляється Lockheed Martin, надасть таку ж можливість на основі фотознімку, який завантажить користувач. У відповідь він отримає від 2 до 50 (за вибором) особистих справ, фотографії на яких найбільшою мірою відповідають оригіналу.

Доводи супротивників і прихильників NGI традиційні. Директор з інформаційної політики лібертаріанського Інституту Катона Джим Харпер побоюється помилок - помилкових чи некоректних збігів через недостатню кількість вихідних фотографій, які можуть привести до ув'язнення невинного. Він також рекомендує виключити з пошукової видачі особисті справи тих, хто був просто затриманий, але не звинувачувався в злочинах.

Його опонент Томас Буш, який служив у ФБР і брав участь у розробці системи, наполягає на тому, що законослухняним громадянам, не потрапляли під підозру влади, турбуватися нема про що.

NGI буде запущена в тестовому режимі в штатах Мічиган, Вашингтон, Флорида та Північна Кароліна, а з 2014 року почне діяти по всій країні. Згодом система буде доступна не тільки ФБР, але і Міністерству внутрішньої безпеки (DHS), у віданні якого перебувають берегова охорона, прикордонні, митні та імміграційні служби, а також Секретна служба США.