Японця заарештували за виготовлення зброї на 3D-принтері

admin Новини технологій та техніки

Японця заарештували за виготовлення зброї на 3D-принтеріЖителя міста Йокогама, 27-річного японця за прізвищем Імура, заарештували за підозрою в нелегальному зберіганні зброї, надрукованої на 3D-принтері.

Приводом для арешту стали відео, яке Імура розмістив в Мережі. На них видно, як він демонструє декілька надрукованих пластикових пістолетів.

Імура, співробітник одного з японських університетів, легально купив тривимірний принтер в інтернеті, потім скачав креслення пістолетів і самостійно виготовив декілька штук. Поліцейські знайшли у нього вдома п'ять одиниць вогнепальної зброї.

Експертиза показала, що як мінімум два пістолети володіють бойовою силою. Приміром, з них можна пробити десять дощок з фанери товщиною в 2,5 міліметра кожна.

Як стверджує Імура, він не знав, що виготовлення зброї на 3D- принтері незаконно. У Японії вперше притягли людину до відповідальності за створення зброї за допомогою 3D-друку.

3D-принтер - пристрій, що дозволяє створити будь-який об'єкт за наявності необхідної цифрової 3D-моделі. Він вступив у відкритий продаж в 2013 році. Виготовлення, продаж, придбання і володіння зброєю, створеною методом тривимірного друку, законодавчо заборонено у Великобританії і американському штаті Філадельфія.

Соціальні мережі не в перший раз допомагають правоохоронцям ловити злочинців. Приміром, у квітні мешканка американського штату Юта звернулася в поліцію після того, як виявила на сторінці свого сина в Facebook, що його ровесники загрожують йому вбивством. Правоохоронці знайшли в їхніх акаунтах фотографії зброї, на яку, як з'ясувалося, у них не було дозволу. У підсумку двоє потенційно небезпечних підлітків з Солт-Лейк-Сіті було заарештовано.

А в серпні 2013 поліція Нью-Йорка успішно завершила найбільшу в історії міста облаву, пов'язану з незаконними поставками зброї. Поліцейські вилучили понад 250 одиниць зброї, в тому числі кілька дробовиків і великокаліберних гвинтівок. Під арештом в підсумку виявилися 19 чоловік.

Ключем до впіймання злочинців виявилися знімки в Instagram @nenobest початківця репера Меттью Беста, що публікував фотографії пістолетів і пачок грошей. Зараз профіль Беста вже видалений, але ЗМІ стверджують, що останнім фото репера в Instagram був знімок їжі з освідченням у коханні своїй мамі, яка приготувала йому смачний обід.