Полювання на кращі органічні сонячні елементи

admin Новини технологій та техніки

Полювання на кращі органічні сонячні елементиАмериканські дослідники просівають мільйони молекул в пошуках матеріалу, який дозволить створювати ефективні (в тому числі економічно) сонячні батареї.

Обсяг роботи настільки великий, що фахівці звернулися за допомогою до інтернет-спільноти.Сьогодні вартість електроенергії, отриманої за допомогою кремнієвих сонячних елементів, приблизно в десять разів вища за ту, яку дають інші джерела. Щоб зробити галузь рентабельною, фахівці шукають органічний матеріал з ефективністю 10-15% і середнім строком служби більше десяти років.

Органічні елементи гарні ще й тим, що їм можна надавати різну форму, вони можуть бути напівпрозорими і легшими, ніж «неорганіка». До того ж вони дешевші і простіші у виробництві і не представляють жодної небезпеки.

Але матеріалів в буквальному сенсі мільйони, і визначити ту жменьку, яка має найпридатніші властивості, - складне завдання. Ось чому проект Clean Energy хоче позичити у вашого комп'ютера трохи потужності.

Хімік Алан Аспуру-Гузик з Гарвардського університету (США) запропонував модель для пошуку кращих напівпровідників серед органічних матеріалів. Треба перевірити 3500000 кандидатів, з числа яких буде відібрана тисяча кращих. Цими фахівці займуться самостійно.

Віртуальне полювання йде більше двох років, але тільки зовсім недавно були отримані більш-менш обнадійливі результати. Якась молекула проводить електричний заряд в 3-4 рази краще, ніж передбачали теоретики.

Поки перевірено більше 2,3 млн молекул. Шуканий показник, як очікується, буде досягнутий в 2012 році.