Найпотужнішим комп'ютером світу втретє визнана китайська ЕОМ Тяньхе-2

admin Новини технологій та техніки

Найпотужнішим комп'ютером світу втретє визнана китайська ЕОМ Тяньхе-2Китайський суперкомп'ютер Тяньхе-2, розроблений Оборонним науково-технічним університетом НВАК, визнаний найшвидшим комп'ютером в світі згідно опублікованому в понеділок рейтингу Топ-500 суперкомп'ютерів світу.

Як повідомляє інформаційне агентство Сіньхуа, Тяньхе-2 очолює всесвітній рейтинг 500 найпотужніших комп'ютерів втретє. Китайський суперкомп'ютер здатний виконувати 33,9 квадрильйона операцій в секунду.

Тяньхе-2 був розроблений в рамках програми розвитку високих технологій 863, яка націлена на зниження залежності КНР від зарубіжних технологій. Обчислювальна машина розташовується в Національному суперкомпьютерному центрі в місті Гуанчжоу на півдні країни. Обчислювальними можливостями Тяньхе-2 вже встигли скористатися близько 120 замовників. Зокрема, обчислювальну машину задіяли при розробці вузькофюзеляжного пасажирського літака COMAC C919.

Друге місце дісталося американському Titan з Національної лабораторії Оук-Рідж в штаті Теннессі. Він показує продуктивність в 17,59 петафлопса. На третій позиції - американський суперкомп'ютер Sequoia потужністю 17,17 петафлопса.

Усього до рейтингу потрапили 233 суперкомп'ютера з США, 73 - з Китаю, по 30 - з Великобританії і Японії, 27 - з Франції, 23 - з Німеччини.