NASA виплатить $ 10000 за кращі очі для робота-астронавта

admin Новини технологій та техніки

NASA виплатить $ 10000 за кращі очі для робота-астронавтаКосмічне агентство попросило кодерів допомогти роботові поліпшити його зір та взаємодію зі станцією.

Космічне агентство НАСА об'явило про два нових конкурса, результати яких допоможуть поліпшити діяльність робота-астронавта Robonaut 2. Сьогодні він може виконувати деякі рутинні завдання, проте в NASA вважають його потенціал невичерпний і для розширення можливостей робота відкрили два змагання для програмістів. Призова сума кожного конкурсу складає 10000 доларів, кожен з них триватиме три тижні.

«Ви вважаєте, що Ваше кодування може сприяти просуванню людства, допомагаючи роботу?», - говориться в рекламному ролику.

Перший конкурс передбачає написання алгоритму, який дасть андроїду можливість дізнаватися кнопки і тумблери приладових панелей і розуміти, в якому становищі вони знаходяться при різних умовах освітлення. Тут учасникам пропонується ознайомитися із зовнішнім виглядом панелей МКС. Другий конкурс заснований на першому: використовуючи алгоритм розпізнавання, учасники повинні написати код, керуючий руками робота. Фактично, програмісти повинні створити єдину систему для розпізнавання і маніпуляції, пише Yahoo News.

Robonaut 2 важить 149 кілограмів, складається з тулуба, рук і голови, його зріст - один метр, а вартість - $ 2,5 млн. Він був запущений на Міжнародну космічну станцію в 2011 році, під час фінального польоту шаттла Discovery.