Нова технологія перетворить звичайний екран в сенсорний

admin Новини технологій та техніки

Нова технологія перетворить звичайний екран в сенсорнийСпівробітники Вашингтонського університету в Сієтлі (США) представили відносно недорогий спосіб, за допомогою якого можна наділити звичайний екран здатністю розпізнавати дотики.

Технологія заснована на застосуванні ефекту інтерференції електромагнітних хвиль. За допомогою п'ятидоларового сенсору, що одержує живлення від електричної розетки, система вимірює рівень сигналу, що випускається рідкокристалічною панеллю. Дані потім обробляються спеціальним програмним забезпеченням, яке визначає характерні зміни при наближенні руки.

Автори розробки продемонстрували, що технологію можна використовувати, наприклад, для управління мультимедійним плеєром, масштабування вікон додатків і виконання інших нескладних дій.

На жаль, система не може забезпечити таку ж точність, як сенсорні дисплеї сучасних смартфонів і планшетів. Неможлива і реалізація складних жестів начебто pinch-to-zoom (масштабування за допомогою двох пальців).

Розробники вважають, що технологія могла б знадобитися при взаємодії з дисплеями великого розміру - скажімо, демонстраційними панелями в музеях. Втім, про комерціалізацію методики мова поки не йде.