Британські робототехніки створили копію щупальця восьминога

admin Новини технологій та техніки

Британські робототехніки створили копію щупальця восьминогаПідсумком проекту, який об'єднав ряд європейських дослідницьких установ, повинен стати робот-восьминіг, який не поступається своєму біологічному прототипу за швидкостю, гнучкостю і моторністю.Оскільки восьминоги не мають кістяка, вони здатні змінювати форму свого тіла і його окремих частин безліччю способів.

З точки зору механіки, вони володіють величезним числом ступенів свободи - тому імітація головоногих молюсків є мрією багатьох конструкторів. Плюс до того, якщо механізм призначений для роботи у водному середовищі, кінцівку у вигляді щупальця буде більш зручною: вона легко захопить і утримає плаваючий об'єкт.

Річарду Бонсеру з Університету Редінга (Великобританія) вдалося створити штучне щупальце - гнучке, водонепроникне, навіть покрите присосками. Зовсім як у головоногих. Присоски являють собою злегка увігнуті округлі структури 7-8 мм в діаметрі, кожна з яких здатна впливати силою близько 4 Н.

Робот приводиться в рух невеликим моторчиком в основі. Принцип роботи також запозичений у восьминога, який подібним чином може здійснювати складні дії.

На свою частину проекту пан Бонсер отримав £ 649 тис. А всього програма зі створення механічного молюска, в якій також беруть участь фахівці з Греції, Швейцарії, Італії та Ізраїлю, оцінюється в £ 6,6 млн. Кошти на розробку виділені Європейською комісією. Ініціатива стартувала два роки тому, і буде потрібно ще стільки ж часу, щоб її завершити.

P.S. Успішно випробуваний «чорний ящик» для космічних кораблів