Розроблено швидкий спосіб очищення води від радіоактивного цезію

Розроблено швидкий спосіб очищення води від радіоактивного цезію

admin Новини технологій та техніки

Розроблено швидкий спосіб очищення води від радіоактивного цезіюЯпонські вчені запропонували технологію, яка може стати в нагоді при ліквідації наслідків аварії на АЕС «Фукусіма-1».Методика, розроблена фахівцями хімічної компанії JNC, включає кілька етапів. Спочатку у воду, яка містить цезій-137, додають адсорбент - ферроціанід. Він зв'язує цезій, після чого здійснюється реакція отриманої речовини з хлорним залізом.

Потім додається лужний розчин, що призводить до утворення нової речовини, що володіє яскраво вираженими магнітними властивостями. Його можна видалити з води за допомогою магнітної сепарації.

У ході експериментів авторам методики вдалося витягти з ємності з водою 99,5% цезію, концентрація якого становила 10 частин на мільйон, менше ніж за 10 хвилин. Це значно швидше в порівнянні з використанням цеолітів і інших твердих адсорбуючих агентів. А ще - дешевше.

Тепер JNC розраховує пристосувати технологію для обробки великих обсягів забрудненої рідини, після чого її можна буде застосовувати для очищення тихоокеанських вод від радіоактивного цезію.