Розроблено ще один спосіб перетворення інфрачервоного випромінювання Сонця на електрику

Розроблено ще один спосіб перетворення інфрачервоного випромінювання Сонця на електрику

admin Новини технологій та техніки

Розроблено ще один спосіб перетворення інфрачервоного випромінювання Сонця на електрикуКомбінація барвників і наночастинок допомагає сонячним батареям підвищувати енергію інфрачервоних фотонів до того рівня, коли її можна буде конвертувати в електрострум.Нещодавно канадські фахівці запропонували розташовувати на фотоелектричній панелі два шари колоїдних квантових точок (CQD), кожен з яких налаштований на уловлювання або видимого, або інфрачервоного випромінювання. Вчені зі Стенфордського університету та їхні колеги з Центру досліджень та технологій компанії Bosch пішли іншим шляхом.

ІЧ-випромінювання характеризується меншою енергією і більш довгими хвилями в порівнянні з видимим світлом. Але ці параметри можна перетворювати за допомогою спеціальних барвників, абсорбуючих фотони і знову випромінювальних їх з тією довжиною хвилі і запасом енергії, з якими справляється звичайна кремнієва панель.

Ефективність технології збільшується, якщо додати металеві наночастинки, які виступатимуть в ролі оптичних вловлювачів і перенаправляти випромінювання на молекули барвників. Над ними зараз працює Стенфордська група Дженніфер Дайон.

Кінцевою метою є створення твердого однорідного матеріалу, пластину якого можна буде прикріпити до зворотної сторони батареї. Bosch планує отримати прототип пристрою, перероблюючого інфрачервоне випромінювання в ближньому діапазоні, через чотири роки, а на комерціалізацію розробки може піти від 7 до 10 років.

Яка буде ефективність нових батарей, поки точно невідомо, але вона явно пережене нинішні показники, які навіть з урахуванням останніх модифікацій не перевищують 20%.