Створена енергонезалежна пам'ять

admin Новини технологій та техніки

Створена енергонезалежна пам'ятьНорвезька компанія Thinfilm Electronics і дослідницький центр Xerox в Пало-Альто (PARC) продемонстрували робочий прототип першої в світі друкованої енергонезалежній пам'яті, схема адресації якої містить комплементарні органічні ланцюги.Дослідники змогли об'єднати технологію ферроелектричної полімерної пам'яті Thinfilm, що передбачає формування осередків методом друку, і транзисторну технологію PARC, засновану на застосуванні комплементарних пар транзисторів n-типу і p-типу для формування ланцюгів. В результаті було отримано «органічний еквівалент» КМОП-мікросхем.

Представлені зразки пам'яті Thinfilm Addressable Memory не можуть похвалитися високою швидкодією і ємністю; їхні переваги в іншому: вони володіють гнучкістю і низькою собівартістю виробництва.

Вчені вважають, що розроблена методика наближає еру «Інтернету речей» (Internet-of-Things), де кожен предмет має власну IP-адресу та підключений до Мережі через «розумні мітки» (Smart Tag). Для масового виробництва таких міток необхідна недорога перезаписувана енергонезалежна пам'ять, яка може бути інтегрована з різними сенсорами та іншими електронними компонентами.

Очікується, що пам'ять Thinfilm Addressable Memory стане доступна в 2012 році.