Створено пристрій, що дозволяє рухати предмети силою думки

admin Новини технологій та техніки

Створено пристрій, що дозволяє рухати предмети силою думкиКомпанія ATR представила пристрій для телекінезу. У Кіото був розроблений апарат, який має полегшити життя людей з обмеженими руховими можливостями, одиноких і літніх. Пристрій являє собою подобу шапки з проводами і сенсорами.

Інформація про імпульси головного мозку зчитується спеціальним пристроєм, а звідти надходить в базу даних, де вона аналізується і звідки надходить наказ тому чи іншому предмету в кімнаті, також оснащеному читуючим пристроєм. На перетворення думки в дію зараз іде від шести до 12 секунд, проте розробники розраховують через три роки довести швидкість до однієї секунди. Точність виконання наказу складає 70-80%.

Для тестування пристрою проводився експеримент Network Brain Machine Interface. Під час нього людині достатньо було уявити собі рухи, які він робить правою чи лівою рукою, і після цього думка перетвориться в реальні дії. І людина могла змусити їхати інвалідну коляску в потрібному напрямку, відкривати завісу, вмикати і вимикати телевізор і світло в кімнаті тільки лише однією силою думки.

За задумом компанії, промислове виробництво цього пристрою може бути розпочато до 2020 року. Цікаво, що робота над подібними технологіями ведеться в Японії досить давно і фінансується на урядовому рівні. Серед інших додатків систем "читання думок" можна назвати супутникову навігацію, за допомогою неї водієві буде досить просто подумати про їжу, щоб навігатор відшукав найближчий ресторан. Також раніше була розроблений унікальний інтерфейс, що дозволяє управляти інвалідним кріслом за допомогою мозкових імпульсів, з його допомогою паралізовані пацієнти могли самостійно перемикати канали і регулювати звук телевізора, вмикати та вимикати світло, виводити текст на монітор комп'ютера і запускати домашнього робота-помічника.