Телемедицина стане звичною для мешканців України

admin Новини технологій та техніки

Телемедицина стане звичною для мешканців УкраїниУ Міністерстві охорони здоров'я України відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо подальшого розвитку національної телемедичної мережі.

Меморандум передбачає об'єднання існуючих ініціатив в області телемедицини з боку Міністерства охорони здоров'я України, Національної академії медичних наук України, компанії «МТС України», Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» та енергетичної компанії ДТЕК, що входить до складу компанії СКМ, яка належить пану Ахметову.

Створення в Україні національної телемедичної мережі почалося в 2009 році, коли компанія «МТС Україна» за підтримки Міністерства охорони здоров'я України та Представництва ООН в Україні розпочала реалізацію проекту «Мобільна медицина». Метою проекту є підвищення доступності високоспеціалізованої медичної допомоги для жителів обласних центрів і жителів віддалених населених пунктів Україні за допомогою телекомунікаційних технологій.

На сьогодні в рамках першого етапу проекту «Мобільна медицина» «МТС України» виділила кошти і збудувала ядро ​​національної телемедичної мережі, яка об'єднує Міністерство охорони здоров'я України, Державний клінічний науково-практичний центр телемедицини в Києві, Донецьку і Закарпатську (г. Ужгород) обласні лікарні, Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. Н.М. Амосова та Республіканську клінічну лікарню ім. Н.А. Семашко (м. Сімферополь). В даний момент побудована мережа використовується в робочому режимі.

Завдяки успішній реалізації першого етапу проекту вдалося продемонструвати, що вже сьогодні українській медицині доступні найсучасніші технології: передача діагностичних даних в онлайн-режимі, організація своєчасних інтерактивних консультацій профільних спеціалістів та он-лайн консиліумів лікарів, участь фахівців у профільних конференціях без відриву від робочого місця .

Співпраця у форматі державно-приватного партнерства та об'єднання з існуючими ініціативами Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» і компанії ДТЕК дозволять вивести проект на новий рівень, розширити коло установ, підключених до телемедичної мережі, надати доступ до високоспеціалізованої медичної допомоги пацієнтам цих медичних закладів, і підвищити якість надання медичної допомоги за рахунок поліпшення діагностики та консультативної допомоги. До кінця 2011 року планується приєднати до мережі 9 медичних закладів Києва, Львова, Рівного, Івано-Франківській області, Донецька і Донецької області.

У проекті «Мобільна медицина» лікарні отримують повністю готове рішення «під ключ»: Благодійний фонд Ріната Ахметова «Розвиток України», компанія ДТЕК і компанія «МТС Україна» беруть на себе роботи з проектування мережі, комутації та будівництва «останньої милі» до кожної з вузлових точок а також подальше обслуговування мережі. Разом з цим, медичні установи забезпечуються необхідним устаткуванням для організації ВКС (відеоконференцзв'язок), комп'ютерною технікою, спеціальним програмним забезпеченням для передачі медичних даних.