У США створюється новий електробус

admin Новини технологій та техніки

У США створюється новий електробусКонструктори з Університету Юти на чолі з Хантером Ву представили електробус з бездротовою підзарядкою, здійснюваною на зупинках громадського транспорту. Поки підзарядка може забезпечити Aggie Bus всього 25 кВт миттєвої потужності, а з урахуванням того, що зупинки рідко тривають довше пари хвилин, довгі лінії без стоянок на кінцевій поки не для цієї експериментальної машини.

Проте вже зараз розробляється наступна модель, Wireless Advanced Vehicle Electrification, здатна отримувати вхідний потік потужністю до 50 кВт. Модифікація дозволить інтенсивніше заряджатися на зупинках - а значить, використовувати електробуси на довших дистанціях.

Проблемою поки залишається лише те, що навіть зменшені завдяки частій підзарядці літієві акумулятори, хоча й різко знижують вартість і вагу електробуса в порівнянні з повністю автономним, все ж не можуть швидко отримати енергію від індукційних пластин: швидкість накопичення енергії літієвими батареями обмежена.

Нагадаємо: подібне обмеження технології вже змусило китайців, раніше створили і запустили в експлуатацію такі автобуси, використовувати замість акумуляторів суперкондесатори. Завдяки блискавичному накопиченню енергії такі електробуси здатні бігати по міських маршрутах будь-якої довжини. Лише б проміжки між зупинками не були більше 4,8 км (по пересіченій місцевості). На зупинках же (на кожній!) Вони, зрозуміло, живляться від розеток в момент посадки-висадки пасажирів (питома ємність суперконденсаторів значно менше, ніж у акумуляторів).

З переваг випробовуваної американцями системи варто відзначити широкий діапазон можливого зазору при бездротової передачі (до 15 см від днища електробуса до зарядної пластини на зупинці) і високий заявлений ККД - 90%.

Крім КНР, електробуси з бездротовою зарядкою використовуються з 2003 року в Турині (Італія) і з 2010-го - в Утрехті (Нідерланди). У всіх випадках вони показали меншу електричну ефективність, ніж тролейбуси, але не вимагають розгортання дротових мереж і володіють великим потенційними можливостями для зміни маршрутних ліній, а також в маневрах на дорозі.