Знайдено зручний спосіб виготовлення кремнієвих мікродротів

admin Новини технологій та техніки

Зручний спосіб виготовлення кремнієвих мікродротівІнженери з Массачусетського технологічного інституту і Університету штату Пенсільванія (обидва - США) вдосконалили методику отримання кремнієвих мікродротів.

Експерименти показують, що мікродрот можна використовувати при виготовленні сонячних елементів, вартість яких знижується за рахунок економії кремнію, транзисторів, мікросхем, електродів. Однак спочатку потрібно налагодити дійсно масовий випуск мікродротів, і саме тут виникають проблеми: існуючі способи виготовлення складні і не дозволяють точно контролювати розміри і розташування готових дротів.

За твердженням американських вчених, нова методика позбавлена цих недоліків. У виконаному ними досвіді кремнієва пластина нагрівалася і «забруднювалася» міддю, яка дифундувати вглиб пластини. Зворотня дифузія при наступному повільному охолодженні кремнієвої поверхні приводила до утворення крапель міді. Потім зразок поміщали в атмосферу тетрахлорсілана SiCl4, і кремній проникав у краплі; коли його концентрація досягала певного значення, починалося зростання проводів діаметром 10-20 мкм.

Поставити необхідні параметри розміщення мікродротів легко, оскільки центрами утворення крапель можуть служити невеликі дефекти поверхні. Розміри кремнієвих дротів при цьому залежать від температури, яка встановлюється на стадії дифузії.

Необхідно зауважити, що сама ідея використання крапель міді в процесі вирощування не нова; автори просто знайшли більш зручний спосіб її реалізації. Раніше краплі розплавленого металу доводилося наносити на пластину, а тепер вони «самостійно» формуються в потрібних місцях при нагріванні та охолодженні.