З'явився пристрій, що дозволяє відчути смак магнітного поля

admin Новини технологій та техніки

З'явився пристрій, що дозволяє відчути смак магнітного поляСпеціальний прилад за допомогою слабкої електричної стимуляції рецепторів язика дозволяє відчути будь-який смак.

Гершон Дубло (Gershon Dublo) з Массачусетського технологічного інституту представив пристрій Tongueduino, яке допомагає відчути на язиці будь-які дані з навколишнього середовища, наприклад, дані про магнітне поле Землі.

Апарат на обчислювальній платформі Arduino кріпиться до язика і випускається в двох версіях з гратами розміром 3×3 і 5×5. Кожен датчик може реєструвати електромагнітні поля, візуальні дані, звук, навколишній рух - все, що може бути перетворено в електронний сигнал. Вчений перевіряв Tongueduino на собі протягом минулого року. Тепер пристрій тестують 12 добровольців. Цікавий гаджет допомагає збільшити ступінь відчуттів людини або навіть замінити їх при повній відсутності, пише Medgadget.

Нагадаємо, що нещодавно вчена Мігель Ніколеліс (Miguel Nicolelis) представив мавпу Аврору, яка змогла контролювати двоногого робота за допомогою свого мозку. Раніше вона створила протез руки - пристрій для паралізованих людей, що дозволяє їм управляти ним за допомогою власних думок. Рука підключається безпосередньо до нервів людини і працює на базі спеціального імплантату.