Де знаходиться буфер обміну Windows

Де знаходиться буфер обміну Windows

admin Статті про Windows

Де знаходиться буфер обміну WindowsКоли ви застосовуєте команду Копіювати або Вирізати до фрагмента тексту, файлу або папки, ця інформація поміщається в буфер обміну Windows - проміжне сховище даних. Деяких користувачів цікавить, де знаходиться буфер обміну Windows і чи можна якось отримати до нього доступ.

Буфер обміну в Windows XP

В операційній системі Windows XP присутня вбудована утиліта, завдяки якій можна отримати доступ до вмісту буфера обміну, - Clipboard Viewer. При її використанні варто пам'ятати, що буфері обміну зберігається останній скопійований фрагмент інформації - при кожному використанні команди Копіювати або Вирізати інформація в буфері міняється на свіжу.

Щоб запустити утиліту, треба зайти на системний диск (зазвичай це диск С), перейти в папку Documents and Settings, потім - в папку System 32. У цій папці буде знаходитися виконуваний файл clipbrd.exe, який треба запустити подвійним кліком.

Можна запустити Clipboard Viewer і іншим способом. Натисніть кнопку Пуск, виберіть пункт меню Виконати, введіть команду clipbrd.exe і натисніть кнопку OK або клавішу Enter на клавіатурі. Утиліта дозволяє переглядати вміст буфера у вигляді простого тексту, тексту з оформленням або зображення.

При бажанні можна використовувати Clipboard Viewer для видалення інформації з буфера, для цього треба натиснути хрестик на панелі інструментів програми або в меню Правка вибрати пункт Видалити. Але чистити буфер обміну зовсім не обов'язково. Крім того, вміст буфера можна зберегти в окремий файл формату CLP. Файли CLP можна переглядати і завантажувати в буфер за допомогою Clipboard Viewer.

Буфер обміну в Windows Vista /7/8

В ОС Windows Vista і більш пізніх версіях за зберігання інформації для буфера відповідає файл clip.exe, який також знаходиться в папці System 32. Однак утиліта для управління буфером в цих версіях ОС відсутня, тому доступ до вмісту файлу отримати можна.

Як очистити буфер обміну

Взагалі-то, в очищенні буфера обміну необхідності зазвичай немає, так як він все одно не зберігає більше одного фрагмента інформації. Але якщо в буфері виявився об'ємний файл (скажімо, фільм) або папка, комп'ютер може пригальмовувати. Щоб видалити файл з буфера вам достатньо просто скопіювати, наприклад, невеликий фрагмент тексту, який замінить зберігається в буфері файл. Ніякі сторонні програми для очищення буфера використовувати не треба.

Програми для управління буфером обміну

Існують сторонні додатки, завдяки яким в буфері обміну можна зберігати кілька фрагментів інформації, а не один. Правда, в цьому випадку мова йде не про стандартний буфер обміну Windows, а про власний буфер обміну додатку. Такі програми можуть бути корисні, наприклад, при роботі з текстами.

Так, функція стеження за буфером обміну присутня в безкоштовній програмі для автоматичного перемикання розкладки клавіатури Punto Switcher. Щоб її включити, треба зайти в налаштування програми. У загальних налаштуваннях перейдіть на вкладку Додаткові і поставте галочку напроти пункту Стежити за буфером обміну.

Де знаходиться буфер обміну Windows

Програма може зберігати в історії буфера обміну до 30 записів. Для доступу до буфера треба клікнути правою кнопкою миші по значку додатка в треї і знайти в розгорнулося меню пункт Буфер обміну.

Існують і програми, спеціально розроблені для роботи з буфером обміну. З безкоштовних додатків такого роду можна згадати 3D Clipboard, Ace Clipboard, Save.Me, ArchiveClipboard, Clipboard History, Clipboard Manager, Clipboard Typist, ClipboardFusion, ClipboardZanager, Clipjump, ClipMan, ClipX, Ditto, Keepboard, MemoClip, Shapeshifter, Slippery Clip, Wlipper , Keyboarder.