Показувати розширення файлів в Windows

admin Статті про Windows

Показувати розширення файлів в Windows.

Розширення служить для зіставлення файлу і програми для роботи з ним, тобто при наявності розширення Windows буде знати, з допомогою якої програми відкрити цей файл. В операційних системах Windows за замовчуванням відключений показ розширень файлів, які зазвичай складаються з двох чи трьох літер латинської абетки. Тому ми бачимо лише назву файлу і не знаємо, яке у нього розширення.
 
Щоб було зрозуміліше, розглянемо приклад. Припустимо, у вас є файл з назвою записи.doc.txt. У Windows цей файл відображається наступним чином: записи.doc. Судячи з назви цього файлу, можна було припустити, що це документ Microsoft Word. Але якщо ви запустите цей файл, то відкриється не Word, Блокнот, т. к. істинне (але невидиме) розширення файлу txt, а .doc - це всього лише частина імені файлу.
 
Дуже важливим моментом теми цієї статті є той факт, що приховування розширень файлів за умовчанням в Windows дуже часто використовується зловмисниками для поширення вірусів і різних шкідливих програм. Вони поширюють такі файли в розрахунку на те, що користувачі вважають їх безпечними і запустять, не підозрюючи про те, що це виконувані файли.
 
Знову ж таки, для прикладу давайте розглянемо таку ситуацію. Ви отримали листа електронною поштою. В цьому листі є вкладення у вигляді архіву, відкривши який, ви бачите файл з назвою музика.mp3 або, наприклад, презентація.ppt. На перший погляд нічого особливого. Перший файл являє собою звичайний звуковий файл, а другий презентацію PowerPoint. Але при включеному відображенні розширень файлів ви б побачили такі назви файлів: музика.mp3.exe і презентація.ppt.exe, які є виконуваними та потенційно небезпечними.
 
Як ви вже, напевно, зрозуміли, відображати розширення файлів в Windows потрібно не тільки для зручності роботи в системі, але й задля безпеки. Тепер давайте розглянемо, як налаштувати показ розширень файлів у Windows XP, Windows Vista, Windows 7 і Windows 8.
 
Як показувати розширення файлів в Windows XP
 
1. Натисніть кнопку Пуск і виберіть пункт меню Мій комп'ютер.
 
2. Має відкритися вікно, як на малюнку нижче. Далі в меню оберіть пункт Сервіс, потім пункт Властивості папки

Показувати розширення файлів в Windows.

3. Повинно відкритися вікно Властивості папки, в якому потрібно вибрати вкладку Вигляд.
 
4. Знайдіть пункт Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів і зніміть з нього галочку.

Показувати розширення файлів в Windows.

5. Натисніть кнопку Застосувати, а потім OK.
 
Все. Тепер ваша система буде відображати розширення файлів.
 
Як показувати розширення файлів в Windows Vista і Windows 7
 
1. Натисніть кнопку Пуск і виберіть пункт меню Панель управління.
 
2. У вікні, виберіть пункт Оформлення та персоналізація, а потім виберіть Параметри папок.

Показувати розширення файлів в Windows.

3. У вікні «Параметри папок» знайдіть пункт Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів і зніміть з нього галочку.

Показувати розширення файлів в Windows.

4. Натисніть кнопку Застосувати, а потім OK.
 
Тепер ваша Windows Vista або Windows 7 буде відображати розширення файлів.
 
Як показувати розширення файлів в Windows 8
 
1. На стартовому екрані Windows 8 наберіть слово провідник. В результаті цих дій буде знайдено додаток Провідник, яке відображається в лівій частині екрана. Запустіть його.

Показувати розширення файлів в Windows.

2. У вікні виберіть вкладку Вигляд.

Показувати розширення файлів в Windows.

3. Напроти пункту Розширення імен файлів поставте галочку.
 
4. Можете закрити вікно Провідника і перевірити відображення розширень файлів.
 
Налаштування відображення розширень файлів в Windows 8.1 здійснюється аналогічним способом.
 
Як бачите, настроювання показу розширень файлів Windows не є складним завданням, але виконавши його, ви зробите роботу в системі більш зручною та безпечною.

.