Altimo планує розірвати угоду з Telenor

admin Новини зв'язку

AltimoРосійська Altimo має намір розірвати чинну акціонерну угоду з Telenor щодо участі компаній в VimpelCom (володіє «Київстаром»), продавши частину акцій.

Нагадаємо, що минулої п'ятниці операція по злиттю між Wind Telecom і її дочірніми компаніями і VimpelCom успішно завершилася. Був утворений шостий за величиною оператор зв'язку в світі з 180 млн абонентів у 20 країнах. У результаті операції з Wind, яка зробила сім'ю Sawiris власником 30,6% голосів і 20%-ої частки в VimpelCom, в компанії стало три основні акціонери з приблизно рівними частками. У світлі цих подій Altimo вважає, що діюча акціонерне угода не відповідає новим умовам.

«Існуючу акціонерну угоду можна розірвати за певних умов. Відповідно до угоди, в таких випадках повинні бути прийняті нові правила внутрішнього розпорядку (Статут), стандартні для публічних акціонерних компаній, згідно з яким акціонери отримують права, пропорційні до часток, і, на відміну від нинішньої угоди, що не дають переважні права окремим акціонерам» ,-говориться в повідомленні.

Новий статут набуде чинності через шість місяців після розірвання існуючої угоди, яке Altimo планує ініціювати, продавши достатню кількість своїх привілейованих акцій для скорочення числа голосів у VimpelCom нижче 25%. Будь-який такий продаж буде здійснений на виконання зобов'язань перед Високим судом Англії, взятих на себе компанією 1 березня 2011 року. Зокрема, Altimo подбає про те, щоб після продажу голосів у компанії її сукупна з Telenor частка не була менше 50% плюс одна акція. Згодом Altimo буде заборонено протягом дванадцяти місяців збільшувати свою частку в VimpelCom.

"Коли ми продамо акції, поки ніхто не знає. Ми будемо продавати близько 6%. У результаті у нас буде 24,99% голосуючих акцій, у Telenor - 25,01%, у Савіріса - 30,6% і плюс міноритарії", - заявив віце-президент Altimo Євген Думалкін. У Telenor заявляють, що такий розвиток подій цілком можливий. Але комунікаційний менеджер Telenor Group Даг Мелгаард зазначив, що вони будуть чекати конкретних дій від росіян. "Зараз трохи рано говорити про те, що ми будемо робити", - заявив він.