В Україні створять аналог служби 911

admin Новини зв'язку

система екстреної допомоги населеннюНаціональна комісія з питань регулювання зв'язку (НКРЗ) погодила проект створення системи екстреної допомоги населенню з єдиним телефонним номером 112. Відповідна постанова Кабміну має незабаром з'явитися.

Голова НКРЗ Володимир Олійник заявив, що держава повинна підготувати нову систему до роботи в ряді міст вже цього року, щоб встигнути до ЄВРО 2012. У МНС раніше повідомляли, що з 1 травня 2012 року в Києві, Донецькій, Харківській, Львівській і Київській областях система порятунку буде запущена. А міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога недавно спрогнозував в інтерв'ю урядовій газеті «Урядовий кур'єр», що по всій території країни «112» запрацює з грудня 2015 року.(Цікаво - музичний портал від life)

За реалізацію проекту відповідає Центр громадської безпеки МНС. Проект, за словами голови Нацкомісії, дорогий. Для його реалізації, як він вважає, знадобиться десятки мільйонів гривень державних коштів.

«Ми звернули увагу, що не обходимо створити систему спецузлов зв'язку, на яких би збиралися, оброблялися і переадресовувалися на існуючі служби 101, 102, 103 всі вхідні виклики», - сказав Олійник. Він додав, що необхідні вузли зв'язку є у «Укртелекому» «Але вони застаріли, і якщо брати їх за основу системи, знадобиться модернізація» - сказав Олійник.

В «Укртелекомі» заявили, що їм не знадобиться багато зусиль, щоб підтримувати виклики своїх абонентів на 112, також як це вони зараз це роблять для екстрених служб 101,102, 103. «Але ми зараз підтримуємо ці номери в межах місцевих телефонних мереж (тобто в Борисполі своя 101, а в Києві - своя). Якщо 112 потребуватиме централізації (це буде єдина система для всієї України), то нам потрібно буде провести додаткові роботи», - зазначив директор філії об'єднаних продажів" Укртелекому "Ігор Сиротенко.

Зазначимо, що створення єдиної служби порятунку - це далеко не нова ідея. Так, державне підприємство «Українські спеціальні системи зв'язку», яке недавнім наказом МНС вирішено було ліквідувати, 2006-2008 рр. витратило близько 56 млн гривень на її розробку та впровадження. Але результатів і досі немає.